Bahse Gireriz Minyonlar Hakkında Bu İlginç 12 Gerçeği Bilmiyorsunuz!

21 Temmuz 2017

Çocukların çok sevdiği Minyonları ilk kez Çılgın Hırsız filmlerinde tanıdık, ardından kendi filmlerini de sinemalarda izledik. Minyonları tekrar izleme fırsatı bulacağımız Çılgın Hırsız 3 filminin Ağustos 2017’de sinemalara gelmesi beklenirken bu tatlı küçük yardımcılar hakkında bilmediğinizi düşündüğümüz gerçekleri paylaşalım dedik. En sevdikleri yiyecek muz olup mavi tulum giyen sarı dostlarımız hakkında bakalım neler öğreneceğiz.

1. Gerçekte Aslında Sadece Bir Minyon Var

İnanın ya da inanmayın bütün minyon karakterlerini Çılgın Hırsız ve Minyonlar filmlerinin yardımcı yönetmeni olan Pierre Coffin tek başına seslendirmekte. Coffin, yeni film için toplam 899 küçük sarı karakter seslendirdi.

Minyon Beslenme

2. Teknik Olarak Çok Lisanslılar

Minyonların tam anlaşılmayan dilleri “Minyonca”; İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve İtalyancanın karışımı ve içinde Rusça ve Korece unsurlar barındırıyor. Bu açıdan İngilizceyi oldukça iyi anlayan bu çocuklar, dünya vatandaşı sayılabilir. 

Minyon Defter

3. Göründüklerinden Daha Yaşlılar

Minyoncanın çeşitli dillerin derlemesi olması, Minyonların antik ve tarihöncesine dayanan bir ırk olmalarından kaynaklanıyor. Minyonlar, çağlar boyunca dünyanın her yerinde çeşitli efendilere hizmet etmişler ve dilleri bu doğrultuda evrilmiş.


4. Bir Çeşit Erkek Kulübü

Bütün Minyonlar erkek ve çok yaygın tipik İngiliz isimlere sahipler. Filmde geçen bazı isimler Dave, Carl, Kevin, Steve, Phil, Jerry, Tim, Bob, Lance, Stuart, Norbert. 

Minyon Kalem Kutusu

5. Mor Kötü, Sarı İyi

Kötü Minyonlar mor çünkü sarı ve mor renkler, renk tayfında zıt renkler olarak geçiyor. İyi ve kötü minyonlar kişilik olarak da tamamen birbirlerine zıtlar.


6. Saç Modellerinde Standartlaşma 

Minyonların sadece beş tip saç modeli var ki bunlardan biri kellik.


7. Uzun Minyonların Kuaförü Aynı

Bütün uzun Minyonlar aynı saç kesimine sahip. Neden uzun Minyonlara farklılaşma hakkı tanınmıyor diye sorabiliriz tabi. 


8. Gerçekte Minyonlar Figürandı, Başrol Değil

Çılgın Hırsız’ın yönetmenleri Minyonları, Gru karakterinin izleyiciye daha sempatik görünmesi ve sevilmesi için yaratmış. Yaratıcılar, Gru’nun etrafının çocuksuluk ve sakarlıkla çevrilmesini istemişler. Böylece hırsız olmasına karşın kötü olarak algılanması engellenmiş. 

Minyon deniz gozlugu9. Sayılarını Nasıl Koruduklarını Kimse Bilmiyor

Filmlerde Minyonların asırlar boyu nasıl çoğaldıkları, ölümsüz olup olmadıkları bir gizem olarak bırakılmış. 


10. Tam Olarak Bizim Gibi Değiller 

O küçük siyah eldivenlerinin içinde minyonların sadece üç parmakları var. 


11. Minyon Türlerine Dikkat

Her ne kadar yüzlerce Minyon olsa da vücut, saç, göz ve uzunluk göz önünde bulundurulduğunda mümkün olan Minyon tipi sadece 48 tane. Filmlerde bu 48 tip minyon, klonlanarak yüzlerceye ulaşılıyor. 

Minyon Havlu

12. Herkes Onları Seviyor

Çoğu kötü efendi, hizmetkârlarını aşağılayıp onlara kötü muamele ederken, Gru yardımcıları olan Minyonları gerçekten seviyor ve onların hizmetlerini takdir ediyor. Her nasılsa yüzlerce olan bu sarı miniklerin isimlerini tek tek biliyor. Küçük kahramanlarımız efendilerinin babacan tavırlı övgülerini ve ilgisini kazanmayı çok istiyorlar. Bu iyi ve verimli bir patron-personel ilişkisi olarak değerlendirilebilir.


Daha yakından tanıma fırsatı bulduğumuz çok sevilen Minyonların oyuncaklarını, plaj ürünlerini ve minyonlar kırtasiye malzemelerini ve minyonlar okul çantalarını Karakter Dükkanı’nda bulabilirsiniz.

 

Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.