x
0212 227 60 40 Destek Hattı

BARBİE KEN OYUNCAKLARI (ERKEK BARBİE BEBEK)

Karne İndirimi

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

BARBİE KEN BEBEK:

Şüphesiz,  Barbie oyuncakları denince aklımıza ilk gelen şeylerden biri Ken. Tıpkı Leyla’nın Mecnun’suz olmayacağı gibi, Romeo’nun Juliet’siz olmayacağı gibi Barbie de Ken’siz olamaz.

Bu güne kadar tıpkı Barbie bebek gibi Barbie erkek de şekilden şekle girdi ve Barbie ile beraber birbirinden farklı maceralara atıldı.

Ken bebeğin asıl adı Kenneth Carson. Barbie’nin erkek arkadaşı olarak 1961 yılında piyasaya sürülen Ken bebek, tıpkı Barbie gibi son moda kıyafetlere ve aksesuarlara sahip.

Barbie dünyasındaki hikayeye göre Ken ve Barbie, bir reklam setinde tanışırlar. Tıpkı Barbie gibi Ken’in de farklı meslekteki oyuncakları üretilmiştir ve bu gün Ken en az kırk farklı mesleğe sahiptir.

Barbie gibi Ken de 1961’den bu yana çeşitli değişimlere uğradı. Önce saçı değişti, sonra görünümü ve rolleri. Ken’in hayvanları ve yeni şeyler icat etmeyi sevdiği bilinmektedir.

Barbie bebeklerin değişime uğramasıyla beraber farklı erkek Barbie bebekleri de üretildi. Örneğin, sadece sarışın Ken yerine esmer Ken bebek, siyah saçlı Ken bebek gibi farklı versiyonları da piyasaya sürüldü.

Siyah bir takım elbise ve pembe papyon takan Damat Ken, çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Serinin gelin Barbie’si de mevcut. Evlilik oyunları oynayan çocuklar Damat Ken ile birlikte evlilik oyunlarını tamamlıyorlar ve yeni hikayeler üretiyorlar.

Barbie ve Ken oyuncakları ile kızlar yaratıcı evcilik oyunları oynuyor. Böylece aile, ev hayatı gibi kavramları da öğrenmiş oluyorlar.

Barbie’nin Fashionistas serisinin Barbie Ken oyuncak modeleri de çıktı ve tıpkı Barbie’ler gibi onlar da farklı görünüşlere ve yapılara sahip. Ken bebekleri de çeşitli Barbie eşyaları ile süslemek mümkün. Kızlar parti oyunları oynarken Ken’i de yanlarına alarak daha eğlenceli ve zengin oyunlar üretiyorlar.

Barbie’nin yeni çıkacak filmi olan Video Oyunu Kahramanı’ndaki Ken bebek bile üretildi. Barbie’ye bu macerada yardım eden Ken ile kızlar filmdeki sahneleri daha gerçekçi ve eğlenceli bir biçimde canlandırabilecekler.

Ken bebek, yakışıklı olduğu kadar da romantik ve Barbie’yi çok seviyor. Elinde bir buketle Barbie’yi bekleyen bir Ken oyuncağı da mevcut.

Kızlar, Barbie oyuncakları ile farklı senaryolar ve hikayeler üreterek yaratıcı oyunlar oynamaya bayılıyorlar. Oyunlarına zengin hayal güçlerini katan çocuklar, hikaye anlatımı becerilerini geliştiriyor ve daha üretken oluyorlar. Ayrıca, bu onlara sosyal beceriler de katıyor.

Barbie oyuncak koleksiyonu ile çocuklar yalnız değil, arkadaşlarıyla da oyun oynuyor. Bebeklerini farklı rollere büründüren kızlar diledikleri senaryoyu canlandırarak eğlenceli vakit geçirirken, arkadaşları ile ilişkilerini de güçlendiriyorlar.

Ken bebek, Barbie’nin vazgeçilmezi. Çocukların oynadıkları oyunları zenginleştiren Ken oyuncağı bu nedenle oldukça önemli. Çocuklar Ken oyuncakları ile oyunlarını tamamlıyorlar ve böylece en güzel oyunları oynuyorlar.

Farklı senaryolar üretip oyunlar oynayan çocukların farklı durumlarda verdiği tepkiler ve empati becerileri de gelişiyor. Onlara bu sosyal becerileri katan Ken oyuncağı, eğlenirken becerilerini geliştirmeleri için de bir araç.

Birbirinden farklı Ken oyuncaklar Karakter Dükkanı’nda.

Copyright © 2015 karakterdukkani.com Tüm Hakları Saklıdır, sitede bulunan görseller ve metinler izinsiz kullanılamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.