Batman Ve Efsane Arabası Batmobile Hakkında Herşey

10 Şubat 2016

Batman Ve Efsane Arabası Batmobile Hakkında Herşey

Batman ve efsane Batman arabası hakkında merak uyandıran, öğrenmek istenilen bilgiler nelerdir? Batmobile nasıl bu kadar büyük bir efsane oldu? Süper kahramanımızın en büyük yardımcısı olan bu Batman Araba modeli Batmobile neden bu kadar vazgeçilmezler arasında?

Kara Şövalyenin ilk ortaya çıkması Bob Kane’in Detective Comic çizgi roman seri için ile 1939 yılında bir süper kahraman üretmesine dayanır ve geçmişten günümüze çizgi romanları ve filmleriyle en çok tutulan süper kahramanlardan birisi olmuştur. Daha çocukken kaybettiği ailesinden sonra kötülüğe savaş açan, düşmanlarını etkisiz hale getirmekte diğer yaratılan süper kahramanlardan ziyade özel yeteneklerini değil, bilgi, güç ve teknolojiyi kullanan çoğunlukla efsane Batman araba ya da efsane Batmobile olarak bilinen ölümcül makinesi en büyük yardımcısı olan bir kahraman olmuştur. Filmlerinde ve çizgi romanlarında kendisine yardım eden değişmez unsurlar vardır. Öncelikle Yarasa Adam olarak bilinir ve kullandığı donanımlarda Yarasa figürü oldukça dikkat çeker.

Filmin süper kahramanı Kara Şövalyenin vazgeçilmez ekipmanlarından birisi Batmobile denilmesi en doğrusu olabilir. İlk çizildiği zamandan beri Batman arabası değişip şekil değiştirerek ve sürekli gelişerek Yarasa Adamın sürekli yanında olmuştur. Filmde kahramanımız ile beraber sürekli değişim gösterip karakterin her serisinde değişiklik göstermiştir. Tank gibi zırhlı motorlu savaş aracı, kendi kendine çalışan oldukça koyu renkte ve süper güçlü motora sahip oldukça gelişmiş bir araçtır.

İlk başta Classic Cadillac olarak tasarlanan Batman arabası, çizgi roman ve TV serilerinde bu şekilde geçmiştir. Yine koyu renkte tasarlanmış fakat zamanla yeni teknik özelliklerle görkemi arttırılmıştır. Diğer ekipmanlarda olduğu gibi Batman Batmobile da yarasa görünümüne benzemeye başlamıştır. Arka kısmında yarasa kanatlarına benzer görünümü, arabanın dayanıklılığı arttırmak için geliştirilen zırhlar, kullanılacak cephaneliğin yerleştirilmesi ile Batman araba tam bir yüksek güçte savaş aracı haline gelmiştir. Fırlatma koltukları, füze fırlatıcılar, göz yaşartan bombalar, kurşungeçirmez zırhlı kalkanlar arabayı oldukça yüksek teknoloji ile donatıldığını gösterir.

Serinin önemli parçalarından efsanevi Batmobile oyuncaklarının oldukça geniş çeşitlerini bulmak mümkün. Batman oyuncakları sadece çocukların değil serinin fanları tarafından da oldukça ilgiyle takip edilip tedarik edilir.  Tüm serilerinde geliştirilmiş, değiştirilmiş tasarımları ile farklı Batmobile çeşitleri ayrı ayrı üretilmekte ve hayranlarına ulaştırılmaktadır. Batmobile’ın yanında filmlerinde kullanılan The Bat uçağı, Batpod motoru da oyuncak olarak üretilen donanımlardır.

Bu süper kahraman serisine dair üretilen bir çok Batman ürünleri çeşitlerini Karakter Dükkanı’nda orijinal ve lisanslı olarak en uygun fiyatlarla bulabilir, gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
batman kostümü matara hediyeli batman deniz terliği batman figür büyük batman maske pelerin batman tişört
Batman Kostümü Lisanslı Matara Bedava 4-7 Yaş Batman Deniz Plaj Terliği Batman Mech Suit - 50 cm Büyük Figür Batman Maskesi - Pelerin Seti Batman Tişört - Batman Logo - Gri
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.