Elsa Saçı ve Elsa Kostümü ile Kar Prensesi Olun!

20 Ocak 2017

frozen elsa konsepti

Elsa kostümü, kız çocuklarının son zamanlarda en çok sahip olmak istediği giysiler arasında yerini aldı. Çünkü, Frozen (Karlar Ülkesi) filmiyle hayatlarımıza giren Elsa karakterini tüm kızlar çok sevdi. Bir kar prensesi olan Elsa’nın mavi renkli, simli ve parıl parıl parlayan kostümünü kızlar doğum günleri gibi en özel anlarında, en sevdikleri oyunları oynarken ve hatta aileyle dışarı çıkarken bile giymeyi tercih ediyorlar.

Bu güçlü ve büyülü prensesin kostümünü giyen kızlar kendilerini çok özel hissediyorlar. Ne de olsa, Elsa bir kraliçe ve büyülü güçlere sahip. Buzu kontrol edebilme gücüne sahip olan Elsa, parmak hareketleriyle dakikalar içinde kendine buzdan bir şato yapabiliyor. Bu büyülü prenses, sihirli güçleriyle tüm kızları etkiliyor ve kızlar Elsa gibi özel bir prenses olmak istiyorlar. Hal böyle olunca da, Elsa kostümü en çok tercih edilen kız çocuğu kostümleri arasında yerini alıyor.

Peki, örneğin doğum günü için özel planlarınız var ve Elsa gibi mi görünmek istiyorsunuz? Yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle, Elsa saçının nasıl yapıldığını resimler ile anlatalım.

Elsa saçını yapabilmek için bazı malzemelere ihtiyacımız var: saç spreyi, tarak, bir paket, minik lastik tokalar ve saç maşası.

İlk yapmanız gereken şey saç tepesindeki ön tutamları alıp tarak yardımıyla ters tarayarak saça hacim kazandırmak.

frozen elsa saçı 1

Bu işlemi orta kısımdaki saçların arka bölümlerine de uyguluyoruz ve böylece hacimli bir saç elde etmiş oluyoruz. Krepeli saçlarımızdan sonra sıra örgü işlemine geliyor. Krepe yaptığımız saçlarımızın uçlarını rahat örebilmek için tarakla açıyoruz.

frozen elsa saçı 2

Hacim kazandırdığımız saçlarımızı arkaya atarak, diğer saçlarımızla birleştiriyoruz ve balık sırtı şeklinde örmeye başlıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken şey, örgüyü mümkün olduğunca geniş ve rahat bir şekilde yapmak. Örgümüzün sıkı olmamasına dikkat etmeliyiz.

frozen elsa saçı 4

Saç uçlarımıza kadar ördükten sonra geniş örgülü bir balık sırtı saç modeli elde etmiş oluyoruz. Daha sonra, saçımızın ön kısmındaki kısa saçları örgüye zarar vermeden öne çıkarmamız gerekiyor. Elsa’nın saç modelindeki kilit nokta bu. Bu ufak saçları dışarı çıkardıktan sonra saç maşası ile onlara hafif ve geniş bir dalga veriyoruz. Dalgalandırdığımız bu hacimli ve dağınık saçları da son olarak geriye atıp saçımızın arka kısmına yerleştirerek hacimli örgümüzü elde etmiş oluyoruz.

frozen elsa saçı 5

Saçımıza son rötuşları yaptıktan sonra artık bir Elsa örgüsü elde etmiş oluyoruz. Artık saçlarımızın uzun süre dayanması ve çabuk bozulmaması için saç spreyi veya tel tokalar kullanabiliriz. Tel tokalar yardımıyla sabitlediğimiz saçlarımızın geniş örgülerine Elsa’nınki gibi kar kristali veya yıldız şeklinde minik tokalar takabiliriz.

Elsa saçını yapmayı öğrendik, peki kostümü nereden temin edeceğiz?

Karakter Dükkanı’nda sizler için orijinal ve lisanslı Elsa elbisesi mevcut. //www.karakterdukkani.com/elsa-kostumu linkine tıklayarak Elsa kostümüne sahip olmak çok kolay. Karakter Dükkanı olarak biz, sizi en uygun fiyatlı ve en kaliteli Elsa kostümleri ile buluşturuyoruz. Elsa doğum günü partisi vermek isteyen kızlar veya Karlar Ülkesi’nin en güzel oyunlarını oynamak isteyen kızlar için bir tık’la en güzel Elsa kostümüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.