En Sosyal Oyun - Pokemon GO

02 Ağustos 2016

Yeni oyunlar her zaman belli bir süre ilgi çeker ve kitleleri sürükler ama Pokemon Go ilk çıktığı günden beri farkını konuşturuyor. Pek çok Pokemon oyuncusu internet üzerinde nasıl daha hızlı seviye atlarım, nasıl gym ele geçiririm, seçtiğim pokemonu nasıl geliştiririm sorularının cevabını arıyor; oyunun meraklısı çok, hatta günün önemli bir miktarını sırf bu oyuna ayıran çok fazla insanla karşılaşmamız mümkün. Pokemon Go inkâr edilemez bir şekilde hayatlarımıza dokunmuş durumda. Biz de bu yazımızda sizlerle Pokemon Go’nun dokunduğu en özel hayatları paylaşmak istiyoruz.

pokemon outdoor

İlk hikaye 18 yaşındaki Ari’ye ait. Ari Amerika’da Florida eyaletinde yaşıyor ve son 3 yıldır depresyon ve anksiyete ile başa çıkmaya çalışıyor. Sadece gerçekten zorunlu bir durum olursa evden çıkıyormuş. Söylediğine göre oyunla tanışması onu gerçekten değiştirmiş. Eline telefonunu alıp ilk defa bir pokemon yakaladığında vücudunun yeniden mutluluk hormonları salgıladığını hissettiğini söylüyor Ari. Ve her pokemon avlayışında böyle hissetmeye devam etmiş.

Benzer bir hikaye Brianna’ya ait. Brianna da depresyon, sosyal kaygı ve borderline bozukluğuna sahip 21 yaşında bir genç. Zaman zaman yataktan çıkmak için bile kendince bir sebep bulamadığını ifade ediyor ancak oyunla tanışması, onda da değişim yaratmış. “Herşeyin tamamen düzeldiğini ve geçtiğini ifade edemem ancak Pokemon avlamak ve bu dünyanın bir parçası olmak beni motive ediyor ve zihnimi meşgul edebileceğim bir sebebim olmasını sağlıyor. Çocukluğunu pokemonlarla geçirmiş biri olarak oyunu oynamaya gerçekten can attığımı hissettim.”

31 yaşındaki Sophia da kafasını dağıtmak için oyuna başlayanlardan. Yüzündeki deformasyon nedeniyle yıllardır içine kapanık olduğunu ifade ediyor Sophia. İnsanların onunla konuşmak istemeyeceği gibi bir his nedeniyle iletişim kurmaktan hep kaçınmış. Şimdi ise dışarıda pokemon avında ve gerektiği zaman hiçbir oyuncu ile iletişim kurmaktan çekinmediğini söylüyor.

pokemon sosyal

Son olarak sizlere Ralphie’den bahsetmek istiyoruz. Ralph hiperleksik bir çocuk, yani konuşma, konuşmaları anlamlandırma ve dolayısıyla iletişim becerilerinde sorunlar yaşıyor. Ancak Ralph zincirlerini Pokemon Go oynayarak kırmaya başlamış. Annesi çocuğunun oyuna verdiği tepki karşısında mutluluğunu ve heyecanını gizleyemiyor. “Oğlum ilk Pokemonunu avladığında bir pastacıdaydık. Heyecanlandı ve mutluluğu gözlerinden okunabiliyordu. Orada bulunan bir başka çocuk oğluma ne kadar pokemonu olduğunu sordu, ancak Ralph cevap vermedi. Devamında ise beraber oğlum ve yeni arkadaşı, onun sahip olduğu 100’den fazla pokemonu incelediler ve sonrasında birbirlerine birer beşlik çaktılar! Oğlumun arkadaşının pokemonlarına verdiği tepki inanılmazdı, aralarında gerçek bir arkadaşlık başladı ve oğlum, daha fazla pokemon avlamaya karar vermiş olmalı ki, gördüğü ikinci pokemonu da koleksiyonuna ekledi. İnsanlara ilgisi olmayan, dışarı çıkmayı sevmeyen oğlum artık hep dışarıda olmak istiyor, dışarı çıktığı sürece de pek çok yeni arkadaş ediniyor ve artık çok mutlu.”

pokemon çocuk

Oyunlar ve oyuncaklar çocukların dünyasında işte böyle bir öneme sahip. Karakter Dükkanı olarak doğru oyun ve oyuncakların böyle büyük değişimlere öncü olacağına inanıyoruz. Pokemon karakterlerinin en güzel ve en sevimli örneklerine de Karakter Dükkanı’nı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
konuşan pikaçu konuşan pikachu
Pokemon Konuşan Pikachu 22 cm Pokemon Oyun Kartı Pokemon Oyun Kartı Kutulu 60 adet Pokemon Oyun Kartı Kutlu 60 adet- 2 oyunculu Büyük Boy Pokemon  Konuşan  Pikachu 44 cm
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.