İyi ki Doğdun Pepee

02 Nisan 2018

İyi ki Doğdun Pepee!

Pepee o sabah sevinçle uyanır. Yatağından fırlayarak odasındaki duvarda asılı olan takvime bakar. Evet! İşte tüm yıl beklediği gün, Pepe'nin doğum günü  gelmiştir. Artık kocaman bir çocuk olan Pepee, yeni yaşını kutlamak için çok heyecanlıdır. Yerinde duramaz, sıçrayarak anne ve babasının yanına koşar ve neşeyle onlara seslenir:

“Anne, baba, bugünün ne olduğunu biliyor musunuz?”

Annesi ve babası şaşırmış gibidir.

“Hmm…” der babası, “Galiba bugün arabayı bakıma götürmem gerekiyordu.”

“Doğru,” der annesi, “Ben de komşuya uğrayacaktım.”

Pepee, anne ve babasının, onun doğum gününü hatırlamamasına üzülür. Dudaklarını büzerek tekrar sorar:

“Peki benimle ilgili bir şey olabilir mi?”

“Hadi Pepee’cim,” der annesi, “Sorularla vakit kaybedersem geç kalacağım. Bunu akşam konuşalım olur mu?”

Pepee keyfi kaçmış bir şekilde kahvaltısını yapar ve odasına geri döner. Penceresinden dışarı bakarken bahçede arkadaşı Şila’yı görür. Heyecanla ona seslenir:

“Hey, Şila! Bugün çok özel bir gün gibi değil mi sence de?”

“Şey… Doğrusu, her zamanki günlerden biri gibi Pepee. Kusura bakma, yetişmem gereken bir yer var. Sonra görüşürüz.”

Pepee Doğum Günü Parti Malzemeleri Karakter Dükkanı'nda

Pepee, Şila’nın da doğum gününü hatırlamadığını görünce iyice üzülür. Akşama kadar odasından çıkmak istemez, tek başına oyalanır. Akşama doğru anne ve babası eve döner. Pepee, odasının dışında birtakım sesler, şıngırtılar, hışırtılar duyar. Merakla kapıya yönelir. Tam o sırada odasının kapısı yavaşça açılır. Kapının önünde bir kâğıt, üzerinde de koridora yönelmiş bir işaret vardır. Pepee çok şaşırır. Odasının dışına çıktığında sanki evdeki herkes bir anda yok olmuş, ev büyük bir sessizliğe gömülmüştür. Pepee, kâğıdın üzerindeki işareti takip eder; bir yandan da içeri doğru seslenir:

“Evde kimse yok mu?”

Ancak sesine hiçbir karşılık alamaz. Merakla ilerlemeye başlar. Tam evin kapısının önünden geçerken paspasın üzerinde bir başka kâğıt görür. O da kapıyı işaret etmektedir. Pepee kapıya yönelir, kulpu yavaşça açar ve bahçeye çıkar. Bahçelerindeki ağacın üzerinde dev bir balonun asılı olduğunu görür. Balonun üzerinde de arka tarafı işaret eden bir ok vardır. Pepee artık merakını tutamaz ve koşarak arka bahçeye gider.

“Sürpriiiz! İyi ki doğdun Pepee!” İşte annesi, babası, Bebee, dedesi, Şila, Zuzu, herkes oradadır! Aslında doğum gününü unutmamışlar, Pepee’ye sürpriz bir parti hazırlamışlardır. Ve bir davetiye de bu yazıyı okuyan şanslı çocuklara verilir. Hadi arkadaşlar, Pepee’nin doğum gününü kutlayalım!

Pepee Doğum Günü Parti Malzemeleri Karakter Dükkanı'nda

Karakter Dükkanı’ndan sipariş edebileceğimiz Pepee doğum günü malzemeleriyle rengârenk kutlamalar bizi bekliyor! Pepee resimli kâğıt tabak ve bardaklar, peçeteler, süslemeler, şapkalar ve balonlar, doğum günlerimize neşe katıyor. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra hep beraber Pepee’nin doğum günü şarkısını söyleyelim:

Kocaman bir tepede

Minik bir çocuk doğmuş

Maceracı olunca

Adı da Pepee konmuş

Pepee, Pepee iyi ki doğdun Pepee!

Pepee, Pepee neşe verdin herkese!

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.