Okul çantası seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

08 Ağustos 2017

Eylül ayı yaklaşıyor, okul alışverişi de kapıda bekliyor. Her yıl gibi bu yıl da çocuğunuzun okulda ihtiyacı olacak her şey önceden alınacak: kitaplar, defterler, kalemler, … Peki ya okul çantası? Çanta en önemli okul aksesuarıdır, çünkü çocuğunuz bütün bu yükü çantasında taşır. Doğru çantayı seçmek için dikkat etmeniz gerekenlerin listesini sizin için oluşturduk.

  1. Okul çantasından beklentiniz nedir?

Okul tarafından size verilen malzeme listesine bir göz atın. Bu yıl çocuğunuzun kaç tane ders alacağını ve günde kaç farklı dersin kitaplarını taşıması gerektiğini öğrenin. Çocuğunuzun sırt ağrıları varsa alacağınız çantanın sırt destekli olmasına dikkat edin.

 

  1. Alacağınız çantanın artıları ve eksileri nelerdir?

Baktığınız çantanın artı ve eksi özelliklerini değerlendirin. Dayanıklı mı, popüler mi, çocuğunuzun sevdiği karakterlerin temasına uygun mu, ortopedik desteği var mı, fiyatı uygun mu? Bu soruları göz önüne alarak artı özellikleri ağır basan bir çanta seçin.

 Frozen Elsa Okul Çantası Beslenme ve Matara

  1. Çanta yeterince büyük mü?

Çocuğunuzun okula götüreceği her şeyi taşıyacak büyüklükte bir çanta seçmeniz gerekiyor. Su şişesi taşıması gerekiyorsa yanda fileli bir bölme olması kolaylık sağlayacaktır. Küçük, kaybolabilecek eşyalarını kolayca bulabilmesi için de farklı boyutlarda gözleri olan bir çanta seçmek önemli. Okula beslenme götürüyorsa bunun için ayrı bir çanta almayı da düşünebilirsiniz.

  1. Çanta kaliteli ve dayanıklı mı?

Kalite ve dayanıklılığı her zaman çantaya bakar bakmaz anlamayabiliyoruz. Bunun için önemli olan, çantayı güvenilir bir üreticiden almaktır. Eğer çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterleri olan bir okul çantası almak istiyorsanız, mutlaka lisanslı üreticilerden alışveriş yapın. Böylelikle, belli kalite standartlarına ulaşmış bir çanta aldığınızdan emin olacaksınız.

Cars Şimşek Mcqueen Okul Seti

  1. Çanta eğlenceli mi?

Son olarak, işte çocukların en sevdiği kısım! Çocuğunuzun beğendiği bir çanta almak, okula gitmeyi daha eğlenceli hâle getirecektir. Sonuçta her gün yanında taşıdığı bir eşyanın hem kaliteli hem de sevimli olmasını kim istemez ki? Çocuğunuzun sevdiği çizgi film temalı çantaları Karakter Dükkanı’nda bulabilirsiniz.

En güzel okul çantalarını incelemek için tıklayınız

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.