Optimus Prime İle İlgili Bilmediğiniz 10 Bilgi

07 Şubat 2018

Optimus Prime, Transformers serisinin en bilinen kurmaca karakteridir. Autobotların lideri, Decepticonların ezeli düşmanı olan Prime, arkadaş canlılığı ve insanlara olan düşkünlüğü ile tanınır. Oldukça güçlü bir savaşçı olan Optimus, gücünü insanların ve Autobotların iyiliği için kullanır, hiçbir şekilde savaş yanlısı değildir.Buna karşın Decepticonların lideri Megatron ile amansız bir savaş halindedir. Optimus ile ilgili genel olarak bilinen faktörler bunlardır. Bilinen aksine, Optimus’un günümüz dünyasına etkileri oldukça fazladır.

*   Optimus Prime’ın gerçek yüksekliğini oyuncaklarından yola çıkarak hesaplayabiliriz. İnsan boyutları ve oyuncak robotların oranlaması yapıldığında Prime’ın 10-12 metre arasında bir yüksekliğe sahip olduğunu tahmin edebiliyoruz. Zaten büyük olduğunu biliyorduk, ancak 2-3 katlı bir bina büyüklüğünde olduğunu hayal edince bir kez daha dehşete kapılabiliriz. Aslında 12 metre boyutunda bir heykeli Çin’in Yunnan Bölgesinde yapılmıştı. Transformers serisi Çin’de 1990 yılından itibaren gösterildiği için zaten pek çok hayrana sahipti. Her yıl, milyonlarca kişi bu heykeli görmek için Yunnan bölgesine seyahat ediyor.

*   Wolverine çizgi roman serisinin bir bölümünde Optimus Prime’a çok benzeyen bir robot yer alıyor. Bu robot, X-Men’in azılı düşmanı Magneto tarafından Wolverine ve arkadaşlarına saldırı düzenlemek için gönderiliyor.

*   “Leon” filminde bir sahnede Mathilda televizyon izlerken Optimus Prime ve Grimlock’u birkaç saniye de olsa ekranda görüyoruz.

*   “Scrubs” dizisinde Megatron ve Optimus Prime karakterlerini 5.sezon 19.bölümde bir sahnede görüyoruz. Bu sahnede transformerslar birbirleriyle savaşıyor.

*   Online bir çizgi film olan “College University”’de Optimus Prime karşımıza kampüs güvenlik şefi olarak çıkar.

*   Hip hop sanatçısı MURS, yeni çıkardığı  "MURS Rules The World.” albümünü Optimus Prime öldüğünde ağlayan herkese adamıştır.

*   “City of Villains” isimli MMORPG oyununda bir tır kara borsa olarak hizmet vermektedir. Bu tırın şekli, Optimus Prime’ın tır versiyonu ile aynıdır.

*   Nintendo GameCube ve Playstation 2’nin dövüş oyunu “DreamMix TV World Fighters” ‘ da savaşçılardan biri Optimus Prime’dır. Decepticonların lideri Megatron da oyunda yer almaktadır.

Transformers dünyasının günümüz dünyasına etkilerinden ufak kesitler sunmaya çalıştık. Daha buna benzer bir şekilde onlarca çizgi film, dizi, film ve sanal dünyada Optimus Prime karşımıza çıkar. Ayrıca Cadılar Bayramı’nda Prime kostümlü çocuklar, kreşlerde Optimus boyamaları, doğum günü partilerinde Optimus Prime balonları ve oyuncakları çocuklar için vazgeçilmezdir.

 

Optimus, Transformers serisinin bayrağını en yüksekte taşımaya devam edecektir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.