Panduflar Çocuğunuz için neden en sağlıklı seçimdir?

03 Ocak 2017

 Amerika'daki Wisconsin Üniversitesi Hastanesi’nin çocuk sağlığına ilişkin eğitici ve öğretici makaleler yayınladığı internet sitesinde çocukların kemik gelişimi ve ayak sağlığına ilişkin yazıları sizler için araştırdık. Ev ayakkabısı olarak kullanılan pandufların sağlık açısından önemine vurgu yapan birkaç makaleyi sizin için derledik.

Pediatrik endokrinolojist Steven Dowshen’ın "Çocuklar soğuğu bizler gibi hisseder mi?" başlıklı yazısına göre çocuklar da en az yetişkinler kadar soğuğu hisseder. Hatta onların bağışıklık sistemi ısı kaybı ve hipotermiye karşı daha duyarlı ve hassas olduğundan çocukların üşütmemesine çok dikkat edilmelidir. Bu nedenle yalnızca dışarda değil evin içinde de çocukları sıcak tutmak önemlidir.

Özellikle soğuk günlerde, zeminin soğuk olduğu zamanlarda çocukların ayaklarını üşütmemesi için mutlaka ev ayakkabısı yani panduf giymeleri gerekmektedir. Çoğu zaman çorapların tek başına yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz. Çoraplar çocukların ayaklarını sıcak tutma konusunda yetersiz kalabiliyor. Örneğin çocuk ıslak bir yere bastığında çorabın kolayca ıslanması istenmeyen bir durumdur. Çorapları ıslanan çocuk rahatsız hissederek onları çıkarıp bir kenara atacaktır. Bu yüzden çocuğa tabanı sert ve ıslanmayan bir panduf giydirilmelidir.

Üzerinde sevdiği çizgi film karakterlerinin baskısının olduğu, ayakları sıcak tutan sert tabanlı içi yumuşak olan panduflar siz değerli ve düşünceli ebeveynlerimizin ilk tercihi olmalıdır.

Pediatrik endokrinolojist Steven Dowshen bunlara ek olarak “Kıymıklar ve cam kırıkları” adlı yazısında şunu da belirtiyor: "Ev içi kazaları önlemek için çocuklarınıza ev ayakkabısı giydirmeyi ihmal etmeyin". Yere düşüp kırılabilen bardak, şişe, vazo gibi ev eşyalarını temizleseniz de gözle görülemeyecek kadar küçük cam parçaları çocuğunuzun ayağına batıp onu yaralayabilir. Hatta kimi durumlarda batan parçalar hemen tespit edilemediğinden derinin altına girip çıkarılması güç bir hale gelebilir. Bu oldukça tehlikeli bir durum olup göz ardı edilmemesi gereken bir meseledir. Bu nedenle uzmanlar evde mutlaka panduf giyilmesi konusunda ebeveynleri uyarıyor.

kirik-bardak    kirik-cam

 

Eğer sizin de çocuğunuza panduf giydirmek konusunda tereddütleriniz varsa, çorap giydirmenin yeterli olduğunu düşünüyorsanız bu yazımıza mutlaka kulak verin. Hastane onaylı bu makalelerde uzmanlar çocuklara ev ayakkabısı giydirmenin ne denli önemli olduğunu, evde yaşanabilecek pek çok olumsuzluğun önüne bu küçük ama etkili yolla geçilebileceğini vurguluyor.

cocuk-panduf

cocuk

Çocuğunuzun sağlığını biz de en az sizin kadar önemsiyoruz. Sağlıklı malzemeden üretilmiş, çocukların ayak sağlığını koruyan, orijinal ve lisanslı ürünlerimiz olan en ucuz panduflar çocuğunuzun çok sevdiği çizgi film karakterleriyle Karakter Dükkanı’nda buluşup ayağınıza geldi. En güzel panduf modellerimiz Karakter Dükkanı’nda //www.karakterdukkani.com/panduf linki ile yalnızca bir tık uzağınızda. Keyifli alışverişler!

 

 frozen elsa panduf      cars panduf

Kaynak:

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.