Çocuklar İçin Scooter: Doğru Seçim İçin 7 İpucu

30 Haziran 2016

Küçük bebeğiniz ilk adımlarını atalı çok kısa bir süre geçti değil mi? Tabi bu size göre böyle, çok yakın bir müddet içinde sizden ona bir scooter almanız talebi ile karşınıza çıkarsa şaşırmayın. Scooter, yürümeyi öğrenmiş herhangi bir çocuğun zevkle kullanacağı, çocukların pek çoğunun ortak aktivitesi olan bir araç. Çocuğunuz size böyle bir taleple geldiğinde onun bu isteğini yerine getirmek için etrafınızı incelediğinizde herhangi bir süper marketten profesyonel spor malzemeleri satan dükkanlara kadar çeşit çeşit mağazada onlarca tip scooter ile karşılaşabilirsiniz. Peki çocuğunuz için en doğru scooter’ı nasıl seçebilirsiniz, mother-top.com çocuğunuz için en doğru scooter’ı seçmeniz için ipuçlarını şöyle sıralıyor:

  • 1. Yürümeyi öğrenmiş bir çocuk scooter kullanmaya hazırdır. Bu açıdan yaş ile alakalı bir tereddüt yaşamak yersiz. Genellikle 2 yaşını geçmiş çocuklar, scooter kullanabilmek için gerekli tüm edinimleri sağlar; sadece ona scooter aldığınızda tanıması ve keşfetmesi için biraz zaman tanıyın.

 

  • 2. Yaşça küçük bir scooter binicisi için en önemli scooter seçim kriterlerinden biri şüphesiz tekerlek sayısıdır. 2, 3 veya 4 tekerlekli olmak üzere seçenekler mevcuttur; fazla tekerlek sayısına sahip bir scooter kuşkusuz daha dengeli ve stabil olacaktır. 2-3 yaşlarındaki çocuğunuz için 3 veya 4 tekerlekli modellerden seçim yapmanız doğrudur denilebilir, böylelikle dengesini yönetebilmesi konusunda da scooter ona yardımcı olacaktır. 4 tekerlekli bir model, genellikle 2 önde 1 arkada 3 tekerlekli bir scooter modeline kıyasla daha ağır olur. Bu nedenle 3 tekerlekli bir scooter modelini seçmenizi önerilebilir. Ayrıca, scooter’ın arkasında 2 tekerlek mevcut ise küçük çocuğunuz onu sürerken bir bacağı ile sürekli tekerleklere çarpacak ve doğal olarak bu onun sendelemesine sebep olacaktır.

  

  • 3. Yaşı 3’ten biraz daha büyük olan çocuklar için 2 veya 3 tekerlekli modellerden seçim yapabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun scooter tecrübesi varsa 2, yoksa 3 tekerlekli kolay denge sağlayabileceği bir model seçin. 2 tekerlekli modeller yüksek manevra kabiliyeti sunarlar ancak denge kurmayı öğrenmesi bu modellerle zordur. Eğer yine, çocuğunuzun önceden scooter tecrübesi varsa, ona 2 tekerlekli bir scooter modeli ile hızlanmayı, aleti kontrol altında tutabilmeyi ve fren yapmayı öğretin.

 

  • 4. Küçük çocuklarınızın bineceği scooterların geniş platformlu olması, rahat kullanım açısından önemlidir.

 

  • 5. Çocuğunuza scooter’ı doğru bir şekilde tutmayı öğretin. Bunun için öncelikle scooter’ın ayarlanabilir bir direksiyonu olmalıdır. Direksiyon, çocuğunuz scooter’ın üzerinde değil, yanındayken göğüs hizasında olmalıdır. Duruş ise, yine scooter’ın yanındayken her iki direksiyon kulbunu da avuç içleri ile sağlam bir şekilde kavramış, kollar düz, sırt dik ve iler bakar şekilde olmalıdır.

 

  • 6. Tüm bunların yanında, scooter’ın nasıl malzemelerden üretildiğine de dikkat etmelisiniz. Örneğin lastik tekerlekler sadece düzgün zeminler için uygundur. Tekerleklerin genişliği arttıkça scooter’ın kazanabileceği hız azalır, ancak stabilitesi artacaktır. Çocuğunuzun ayağını koyacağı platform ise sürtünmesi yüksek, kaygan olmayan bir malzemeden yapılmış olmalıdır. Bir scooter tamamıyla plastik veya metalden yapılma olabilir, 3-4 yaş üzeri çocuklar için metal olanları tercih edebilirsiniz. Biraz daha ağır olabilir ama çocuğunuz da bu ağırlığı kontrol etmeye alışacaktır. Boyu ayarlanabilir direksiyona sahip bir scooter, büyüme çağındaki çocuklar için idealdir.

 

  • 7. Kask, dizlik ve dirseklik gibi ekipmanlar olmadan çocuğunuzun scooter kullanmasına izin vermemelisiniz. Bu ekipmanları scooter ile beraber temin edin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
harika kanatlar scooter 3 frozen elsa 3 tekerlekli scooter prenses sofia scooter frozen elsa 2 tekerlekli scooter frozen scooter 2 tekerlekli katlanabilir
Harika Kanatlar Scooter 3 Tekerlekli Scooter Frozen Elsa Scooter - 3 Tekerlekli Prenses Sofia Scooter - 3 Tekerlekli Scooter Frozen Elsa Scooter 2 Tekerlekli Frozen Elsa Scooter 2 Tekerlekli Katlanabilir
Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.