Elsa Kostümü ile Nasıl Oyunlar Oynanır?

20 Ocak 2017

elsa kostümü giyen kız     elsa kostümü giyen kız

Elsa bebek, hayatımıza Karlar Ülkesi (Frozen) filmiyle girdi ve tüm kız çocuklarının gözde karakterlerinden biri haline geldi. Artık tüm kızlar bu kar kraliçesini biliyor ve onu çok seviyorlar. Bu güçlü ve büyülü karakter kız çocukları için adeta güçlü bir rol model haline geliyor. Kızlar Elsa’yı da Batman veya Spider-man gibi bir süper kahraman olarak görüyor ve sınırsız hayal güçlerinde Elsa, onlar için özgürlüğü temsil ediyor. Bu yüzden kız çocukları Elsa kostümü giymeye ve Karlar Ülkesi oyunları oynamaya bayılıyorlar. Elsa kostümü ile oynanabilecek birçok oyun ve yapılabilecek bir sürü aktivite var.

elsa kostümü seti

ROL YAPMA OYUNU OYNA!

Bu kostümü giyerek Elsa’ya dönüşen kız çocukları Karlar Ülkesi filmindeki en sevdikleri sahneleri canlandırabilir, rol yapma oyunları oynayabilirler. Nasıl mı? Örneğin, filmde Elsa’nın sihirli güçlerini kullanarak şato yaptığı ve “Let It Go” şarkısını söylediği sahneyi canlandırabilirler. Elsa kostümüyle tıpkı kraliçe Elsa gibi görünen kızlar, filmin en sevilen şarkısı Let It Go, yani Aldırma’yı söyleyerek kostümleriyle dans edebilirler. Frozen şarkıları söyleyerek eğlenen kız çocuklarının özgüvenleri de gelişir.

Elsa elbisesi giyerek arkadaşlarla oyun oynamak da mümkün. Kızlar filmden kendi seçtikleri herhangi bir karakter olabilirler. Örneğin, Elsa kostümü giyen kızımız kraliçe Elsa, onun en yakın arkadaşı da prenses Anna olsun. Kızlar böylece büründüğü roller gibi davranıp filmdeki sahneleri canlandırabilir, güzel vakit geçirebilirler. Karlar Ülkesi filminin son sahnesindeki gibi buzda dans ettiklerini hayal ederek doyasıya dans edebilirler. Hayal güçlerini kullanan kızlar film senaryosunu dilediklerince devam ettirebilir, gerçek hayatta da birer Elsa olabilirler. Böylece kızlarımızın yaratıcılık ve rol yapma gibi becerileri de gelişir.

elsa terlik

BUZ GÜÇLERİNİ KULLAN!

Herkesin bildiği gibi, kar kraliçesi Elsa’nın sihirli güçleri var. Parmak hareketleriyle koca bir buzdan şatoyu bile kolayca inşa edebiliyor, kendini tehlikelerden korumak için düşmanlarına buz ile saldırabiliyor. Elsa kostümü giyerek birer Elsa olan kız çocukları, arkadaşlarıyla beraber onların da sihirli güçleri varmış gibi oyunlar oynayabilirler. Kızların hem çok eğleneceği, hem de yaratıcılıklarının gelişeceği bu aktiviteyi oyun hamuruyla yapmak da mümkün. Mavi renk oyun hamuru ve simler ile kız çocukları kendi buz görünümündeki hamurunu yapabilir ve onunla tıpkı sihirli güçleri varmış gibi oyunlar oynayabilir.

KENDİ FROZEN TATLINI YAP!

Annelerin kızları ile güzel vakit geçirebileceği bu aktivitede, kız çocukları Elsa kostümlerini giyerek kendi Frozen tatlılarını yapmayı deneyebilirler. Bu tatlıyı yaparken şeker hamuru, marşmelov, krem şanti, dondurma gibi kara benzeyen malzemeleri kullanabilirler. Anneleri ile yapacakları Frozen tatlısı ile kız çocukları hem eğlenecek, hem de el becerilerini geliştirecekler. Kızlar Elsa kostümlerini giyerek en güzel Frozen tatlısını yapmak için kollarını sıvayacaklar.

TEMALI DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ!

Sıradan bir doğum günü partisi istemeyen kızlar ise Karlar Ülkesi temalı doğum günü partisi verebilirler. Doğum günlerinde Elsa gibi giyinen kız çocukları, kendilerini çok özel hissediyor ve kostümüyle herkesi şaşırtabiliyor. Elsa kostümü ile unutulmaz bir doğum günü partisi yapmak çok kolay.

Frozen temalı doğum günü partilerinde kızlar Elsa kostümü giyerek Frozen şarkıları söyleyebilir, arkadaşları ile dans edebilirler. Bunun dışında, bu özel temalı doğum gününde çok özel aktiviteler yapmak da mümkün; kardan Olaf yapmak gibi! Çocuklar doğum günü partisinde marshmallow ile kolayca kendi Olaf’larını yapabilir ve unutulmaz bir doğum gününe imza atabilirler. Böylece hem eğlenceli, hem de çocukların el becerilerini geliştiren bir aktivite ile doğum gününü çok özel hale getirmek mümkün.

Elsa kıyafeti giyerek günün yıldızı olan kız çocuklarının ise bu sayede özgüvenleri gelişmiş oluyor ve bu da onların gelişimine katkı sağlıyor.

En güzel ve en uygun fiyatlı Elsa kostümüne bir tık’la sahip olabilmek için sizi Karakter Dükkanı’na bekliyoruz. Karakter Dükkanı’nda onlarca çeşit Frozen oyuncakları ve lisanslı Elsa kostümleri sizi bekliyor!

Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.