Frozen Karlar Ülkesinde Disney Sürprizleri

06 Aralık 2017

2013 yılında yayınlanan ve sinemaya düştüğü günden bugüne oyuncaklarda, kırtasiye ürünlerinde, reklamlarda karşımıza çıkan Frozen Elsa Karlar Ülkesi şüphesiz çok başarılı bir yapım. Disney’in uzun zamandır ortaya koyduğu en iyi müzikal film olma özelliği dışında kardeşliği ve arkadaşlığın önemini de ortaya çıkaran bir animasyon. Çok farklı yönleri ile öne çıkan Karlar Ülkesi filmi belki de bizlerin birden fazla defa izlediğimiz yapımlar arasında. Bu kadar çok beğendiğimiz Karlar Ülkesi filminin kendi içerisinde birçok Disney filmine de ev sahipliği yaptığını biliyor muyduk peki?

İşte karşınızda Karlar Ülkesi filmini bir kez daha izlemeniz gerektiğini size gösteren bir liste:

1. Frozen Elsa ve Anna’nın kardeşleri: Tarzan

Elsa ve Annanın Kardeşi Tarzan

1999 yılında Disney tarafından yayınlanan ormanın çocuğu Tarzan filmini hepimiz biliyoruz. Disney yapımı Tarzan filminin başlangıcında Tarzan’ın ormanda nasıl yalnız kaldığı ve ailesinin başına gelen korkunç olayları görürüz. Gemi kazası sonucu bir adada mahsur kalan karı koca ve yeni doğan bebekleri ormanda hayatta kalma çabası içindedirler. Fakat ne yazık ki ormandaki günlerinden birinde ormanın vahşi hayvanlarından birinin saldırısına uğrayan ailede sadece henüz bir bebek olan Tarzan kurtulabilir. Bunun sonucunda Tarzan’ın goriller ile olan macerası başlar.

2013 senesinde ilk kez ekrana verilen Karlar Ülkesi filminde ise, Anna ve Elsa’nın ebeveynleri çıktıkları bir gemi yolculuğunda kaybolurlar. Kendilerinden hiç haber alınamaması üzerine ülkenin yönetimi ve koca krallık şatosu henüz çocuk olan Anna ve Elsa’ya kalır. Ardından filmimizin hikâye örgüsü gelişir.

Bu iki olayı ardı ardına incelediğimizde Disney’in Tarzan filminden çok sonra böyle bir açıklama getirmiş olabileceğini görüyoruz.

2. Rapunzel ve Flynn Rider Arandelle’de

Rapunzel ve Flyn Arandellede

Elsa’nın taç takma töreni için Arandelle’in kapısı birçok misafire açıldığında halkın akın akın şato avlusuna girişini görürüz. Anna Çünkü İlk Defa Hayatımda şarkısını söyleyip halk arasında gezerken bir çift gözümüze takılır. Bunlar Karmakarışık filmi sonunda saçı kesilen Rapunzel ve prensi Flynn’den başkası değildir.

3. Rapunzel’in Salıncağı Arandelle Şatosu’nda

Rapunzelin Salıncağı

Yine Anna’nın Çünkü İlk Defa Hayatımda şarkısını söylerken salonlarındaki tablolarla aynı pozları verdiğini görürüz. Bu sahnede salıncakta sallanan bir kızla aynı pozu veren Anna’nın arkasındaki tablo aslında Rapunzel’in hikâyesi anlatılırken kullanılan bir tablodur. Karmakarışık filminde kendi saçını kullanarak bir yerlerden sarkan ve sallanan Rapunzel için de aynı tablo kullanılmıştır.

Rapunzelin Salıncağı Frozen Elsa

4. Oyunbozan Ralph’ın Şeker Yarışı Bir Tabakta

Oyunbozan Ralph Şeker Yarışı

Misafirler için şatoda sunulan ikramları bir masada görürüz. Anna bunların arasında neşeli şarkılar söyleyerek heyecanını yaşar. Ama dikkat etmemiz gereken şey masa üzerindeki çikolataların Oyunbozan Ralph animasyonunun içindeki Şeker Yarışı arenasını oluşturan çikolata kaplı dağlardır.

5. Burada Bir Fare mi var?

Elsa Mickey Fare

Disney’in en tanınan karakteri olan Mickey Fare neredeyse her animasyon filminin içerisinde bir yerde gizli olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki Karlar Ülkesi’nde de bir yerlerde gizli bizim onu bulmamızı bekliyor. Filmde Anna ve Hans’ın girdikleri Gezgin Oaken’in Alışveriş ve Sauna Dükkanı içerisinde gezerlerken bir raftaki ürünler ardına saklanmış bir fare görürüz. Ve tahmin ettiğiniz üzere bu Mickey Fare’den başkası değildir. 

Disney’in Karlar Ülkesi içerisine gizlemiş olduğu bu sürprizleri fark etmiş miydiniz? Eğer bizim de göremediğimiz detayları bulmak istiyorsanız hemen filmin başına oturun ve bu güzel animasyonu bir kez daha izleyin!

Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.