Keşfetmekle Zaman Kaybetmemek İçin 5 Adımda Pokemon Go

19 Temmuz 2016

Herkesin dilinde bugünlerde Pokemon Go var, oynayan oynamayan herkes oyun hakkında konuşur durumda. Pokemon Go’yu bu kadar popüler hale getiren iki şeyden biri oyunun “Augmented Reality” teknolojisi dahil edilerek oluşturulmuş olması ise, bir diğeri de oyunun bir parçası olabilmek için kesinlikle koltuklarımızla vedalaşmamız gerekmesi. Ancak Pokemon Go, hikayesi bilinse bile oynaması ve keşfetmesi bir o kadar zor olan bir oyun. Bütün pokemonları tanıyor olsanız bile onları ne zaman ve ne şekilde geliştirebileceğimizi bilmek oyun içerisindeki aslında keşfetmesi zor özelliklerle sağlanıyor.

Karakter Dükkanı olarak, oyunla tanışıp alışmanız için ufak bir rehber hazırladık sizlere;

pokemon-go-1

Yukarıda gördüğünüz görsel için oyunun ana ekranı diyebiliriz. Ekrandaki önemli detayları numaralandırdık ve sizler için bu kısımlardan nasıl faydalanabileceğinizi araştırdık.

1. Ekranın ortasındaki poke topuna bastığınızda karşınıza yeşil bir ekran geliyor. Soldaki “Pokemon” butonuna basarak topladığınız pokemonların hepsinin bir listesini görebilirsiniz. “Shop”a girdiğinizde, topladığınız altınlarla poke topları, incense iksiri ya da lucky egg alabilirsiniz. “Pokedex”, şimdiye kadar karşılaşıp avlayabildiğiniz pokemon cinsi sayısını gösteriyor, bir çeşit katalog yani. Ne kadar fazla çeşit pokemon görür, ne kadar fazla sayıda pokemon avlarsanız bu size tecrübe ve madalyon olarak geri dönecektir.

pokemon-go-2

2. Bu kısım size yakınlarınızdaki pokemonları gösteriyor. Ancak yakınlarda olması, avlayabileceğiniz mesafede oldukları anlamına gelmiyor. Buradaki pokemonlardan birinin üstüne basarsanız, siz yürüdüğünüz sürece sadece o pokemonu radar gibi aramaya başlıyorsunuz. Pokemonların yanındaki veya altındaki ayak izleri, ne kadarlık bir mesafe dahilinde onları bulabileceğinizi gösteriyor. Örneğin, 3 adet ayak izi varsa, 300 metre yakınlarınızda bir yerlerde o pokemonu bulabilirsiniz.

pokemon-go-3

3. Bu kısım sizin karakterinizin deneyimi ve oynamaya başladığınız andan itibaren oyun tarafından tutlan bir çeşit pokemon günlüğünü barındırıyor. Aldığınız madalyonları buradan görebilir, 5. Seviye sonrası seçtiğiniz takımın ne olduğunu da yine bu ekrandan hatırlayabilirsiniz.

pokemon-go-4

4. Burası tipik bir pokestop. Genelikle GPS tarafından sık uğranılan önemli olarak kaydedilmiş yerler Pokestopları oluşturuyor. Buralardan özellikle poke topları alıp yedeklemelisiniz çünkü poke toplarınız bir süre sonra ne yazık ki bitiyor. Buradan seviye geçtikçe yumurtalar ve başka ödüller de edinebilirsiniz, şansınıza kalmış. Lure zamanları pokestoplar pembe bir hal alıyor, böyle zamanlarda bu noktalarda aynı zamanda pek çok pokemon avlama şansınız oluyor.

5. Bu kısımların adı Gym. Gym’lerde pokemonlarınıza antranman yaptırabilir, Gym sahipleri ile kapıştırabilir ve buranın hakimi olabilirsiniz. Belli bir Gym’in hakimi olmak önemli çünkü size XP ve diğer sürprizler açısından dönüşü fazlaca oluyor.

 

İşte Pokemon Go oynayabilmek bu kadar basit. Bizler Karakter Dükkanı olarak bu rehberi sizler için hazırlamak istedik çünkü oyun alışılmışın çok dışında bir sisteme sahip. Şimdi ise dışarıya çıkıp oynamaya başlayabilir, sonrasında da en sevimli Pokemon oyuncakları için Karakter Dükkanı’nı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
konuşan pikaçu konuşan pikachu
Pokemon Konuşan Pikachu 22 cm Pokemon Oyun Kartı Pokemon Oyun Kartı Kutulu 60 adet Pokemon Oyun Kartı Kutlu 60 adet- 2 oyunculu Büyük Boy Pokemon  Konuşan  Pikachu 44 cm
Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.