Kostüm Deyip Geçmeyin Çocuk Kostümü Hakkında Herşey

02 Mart 2016

prenses-sofia-kostum

Eğer bir çocuk sahibiyseniz bir kez de olsa çocuğunuz mutlaka hayali kahraman kostümlerine merak salmıştır ve sizden almanızı istemiştir. 

 Çocuk kostümlerini Piyasadan da temin edilebileceği gibi artık günümüzde internet kullanımının daha da artmasıyla insanlar vakitten ve enerjiden tasarruf etmek için internet alışverişini tercih etmekte ve bu kostümlere kısa sürede ulaşabilmektedirler.

Peki, çocuklar neden bu kostümlere bu kadar çok rağbet ediyorlar sorusunu cevabı ise minik zekâ küplerinin hayal dünyalarının çok fazla geniş olmasıdır. Çocuklar gördükleri her şeyi hafızalarına kaydeder ve beğendiklerini taklit etmek uygulamak isterler. İşte bu yüzden hayranı oldukları çizgi film kahramanları veya hayali kahramanları canlandırmak, onlar gibi giyinmek, onlar gibi konuşmak ve onlar gibi kahramanlık gösterilerinde bulunmak isterler.

Pedagojide öğrenme psikolojisinin temelini oluşturan ana unsurlarda merak ve yaparak-yaşayarak öğrenme belki de çocukların gelecekteki başarılarını etkileyecek kadar etkili ve önemli bir konudur. Çünkü merak olmazsa harekete geçme olmaz, hareket olmazsa gelişim olmaz. Uzmanlar da her zaman yaparak ve yaşayarak bir şeyleri öğrenmenin sözlü olarak anlatarak ve yazarak öğrenmeye göre önemini vurgulamışlardır.

Bireyin yeteneklerinin farkına varılıp değerlendirilmesi açısında basit olayların bile uygulayarak, yaşayarak öğrenildiğinde daha kalıcı ve daha etkili olduğunu düşünmüşlerdir. Bu sebeple kostümler çocukları gerçek yaşama hazırlar. Birçok gösteride kullanılarak sahneye renk katar.

Ayrıca kostümlerdeki karakterlerin kişiliğiyle bütünleşme açısından kullanımı önemlidir. Çocukta rol yeteneği, dışa dönüklük, kendine güven, empati gibi duyguları geliştirir. Çoğu zaman çocuklara konuşarak anlatamadığımız şeyleri kostümler eşliğinde çeşitli gösterilerle, dramalarla ya da skeçlerle anlatmamız mümkün olmaktadır.

Anne babalar için hayatlarının önceliği her zaman çocukları olmuştur. Bu sebepten çocuklarının isteklerini ellerinden geldiğince yerine getirmeye çalışırlar. Tabi bu talepleri yerine getirirken yaptıkları maddi giderin heba olmaması için çok yönlü düşünüp çocuğun gelişimini nasıl etkileyeceğini araştırıp daha sonra yaparlarsa isabetli bir alışveriş yapmış olacaklardır.

Çocuğunuzun geleceğinin teminatı her şeye değer diyorsanız onların hayal dünyalarını sınırlandırmayalım. Yeni fırsatlar vererek onlara geniş ufuklar hazırlamak için imkânlar sunalım. Çocuklar bizim geleceğimiz, onlar bizim teminatımızdır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
elsa kostümü taç hediyeli elsa kostümü oyuncak kutusu hediyeli elsa kostümü vücut spreyi hediyeli butik elsa kostümü taç hediyeli batman tişört
Elsa Kostümü Orijinal Prenses Tacı Hediyeli Elsa Kostümü Alana Oyuncak Kutusu Hediye Elsa Kostümü Lisanslı alana Vücut Spreyi Bedava Butik Elsa Kostümü Lisanslı - Prenses Tacı Hediyeli Butik Elsa Kostümü Lisanslı Alana Oyuncak Kutusu Hediye
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.