LOL BEBEK VİDEOLARIMIZI İZLEDİNİZ Mİ ?

LOL Sürpriz Bebek Nedir ? L.O.L. Sürpriz Paketleri Tanıyalım:

Raftan Aldım Bir Tane, Eve Geldim Yedi Tane Süpriz!
İç içe 7 farklı katmanda her birinde ayrı bir sürpriz, en içinde de lol bebek. Bu lol bebekleri yıkadığınızda ya da beslediğinizde her birinin farklı sürprizleri var. Ya renk değiştiriyor, çiş yapıyor, ya da ses çıkarıyor ve ağlıyor. Üstelik her birinin içinde de farklı Lol aksesuarları, lol elbiseleri var. Tüm lol bebekleri ve kıyafetlerini biriktirip, birbirine giydirebilir ve kendi LOL bebek kolleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Bu LOL dünyasında, her şeyi bebekler yönetiyor ve de bebekler bez bağlama gibi konulara karşı. Çocukların ve bebeklerin tek işi oyun oynamak ve kıyafet değiştirmek. Yüzlerce farklı LOL bebek çeşidi var.Hadi lol sürprizlerini kat kat açalım:

Rengârenk bir top düşünün. Üzerinde yumuşak renklerle sevimli bir bebek resmi, içinde keşfedilmeyi bekleyen harika bir sürpriz… Aynı bir süpriz yumurta gibi... Dış katmanında LOL fermuarı şeklindeki şeridi açtığınızda ilk resimli ipucu geliyor elimize. Kiminde bir etek, elbise, kimindeyse bir eşya ya da aksesuar… Sırada ikinci katman var; tıpkı bir soğan ya da sürpiz paket gibi bu katmanı da çıkardığımızda birbirinden sevimli küçük yapıştırma kâğıdını buluyoruz! Sizlere neşeli işaretler yapan çeşitli LOL figürlerinden oluşan bu yapıştırmalar, LOL sürprizlerin devamını tamamlayan en tatlı parçalardan!Soymaya devam ettikçe o da ne? Üçüncü katmana bir süpriz paket yerleştirilmiş. Canlı renklerle kaplanmış bu minik pakette bebeğimizin en sevdiği eşyası, yanından hiç ayırmadığı LOL biberonu. Üstelik simli, kıyafetlerine uygun çeşitli renk kombinasyonu seçeneğine sahip biberonların tutmak için sapı da var. Yine fermuarla açılan dördüncü katmanda bir başka sürpriz paket gizli! Paketin içinden, bu kez bebeğimizin kombinasyonunu tamamlayacak küçük bir LOL ayakkabısı çıkıyor. Peki ya bu ayakkabıları giydireceğimiz bebeğimiz nerede? Sabırlı olalım, sürprizler henüz bitmedi!

Ve sırada Lol bebeğimizin elbisesi var. Farklı tasarımlara sahip harika elbiseler, standart boyutta üretilmiştir. Böylece bebeklerin elbiselerini değiştirerek kullanabilir, yeni kombinasyonlar yaratabilirsiniz. LOL bebek elbisesini de aldıktan sonra topumuzun iç kısmına ulaşıyoruz. Bebeğimizin gövdesini oluşturan parçalar, ayrı paketlere yerleştirilmiş. Paketleri birer birer açarak yumuşak ve hareketli kafa parçasını ve gövdeyi buluyoruz. İki parçayı birbirine ekleyerek sevimli L.O.L. bebeğimizi tamamlıyoruz! Artık onu yepyeni ve birbirinden şık kıyafetleriyle giydirebilir, bizi bekleyen son sürprizle de süsleyebiliriz. Yedinci katmandaki paketin içinde bebeğimizi güzelleştirecek ve kombinasyonu tamamlayacak olan emzik, taç, toka gibi LOL aksesuarları bulunuyor. Her biri, bebeğin temasına uygun olarak tasarlanmış olan bu aksesuarları da farklı bebeklere takarak temaları değiştirebiliriz.

İşte karşınızda her katmanında bambaşka bir sürprizle tüm dünyanın en sevilen oyuncaklarından biri olarak seçilen L.O.L. Bebek! Geleneksel Rus dekoru matruşka bebeklerinden esinlenerek ortaya çıkan ve iç içe geçmiş toplardan oluşan LOL sürpriz bebek tasarımı, kolayca sıyrılabilen katmanlarla sarılmıştır. Çocuklarda merak duygusunu tetikleyen her bir katman, bir bütün oluşturmak üzere üretilen parçaları içerir. Böylece çocuklar, aynen Lol Sürpriz yumurta parçalarını birleştirerek bir tema oluştururlar; standart boyutta üretilen aksesuar ve kıyafetleri farklı bebeklere giydirerek kendi temalarını yaratırlar.Meraklı çocuklar için keyifli bir oyuncak değil, aynı zamanda yapbozu, sürpriz yumurtayı ya da Lego’yu andıran tasarımıyla parçalardan bütünsel temalar geliştirmeye ve onları geliştirmeye de faydalı. Toplamda 45 temadan oluşan LOL bebekler, geniş bir tasarım yelpazesi sunar. Ayrıca oyuncağın merkezinde yer alan top, bebeğin odasına dönüşebilerek ona yaşam ve oyun alanı oluşturur.

LOL BEBEK ÇEŞİTLERİ – LOL SERİLERİ FARKLARI

Lol bebek, son yılların en popüler oyuncağı… Tüm kız çocuklarının elinde farklı farklı Lol bebekler var. Ve anneler de farklı Lol serilerini bulma telaşında. Birçok farklı lol bebek çeşitleri var. Bir Lol bebek bitiyor, bu sefer kızlar diğer başka bir Lol bebeği istiyor. Peki Lol serileri arasındaki fark ne?

LOL bebek 1. Seri de şık ve havalı tasarımlarıyla minik süper starlarımız var. Üründe yer alan her bir aksesuar, farklı bir tema tasarımını oluşturuyor. Bunun içinde siyah fiyonk tacı ile gotik tarzdan pembe devasa güneş gözlükleriyle süslü bir moda ikonuna kadar sayısız tarzı bulmak mümkün. Lol bebek seri 1’de, 28 farklı Lol bebek var, bazıları da minik bebek Lol kız kardeş. Renk değiştiriyorlar, ağızlarından su çıkıyor, çıngıraklı ses çıkarıyor, ya da ağlıyorlar.LOL bebek 2. Seri, Lol oyuncakların çok beğenilmesinden sonra yeni LOL bebekler ile aramıza katıldı. Rengarenk farklı Lol kıyafetleri ile Lol eşyaları ile birçok yeni Lol bebek var: 36 farklı lol bebek oyuncak. Atletik lol bebek, dansı klupcü lol bebek, altı bezli Lol bebek gibi…43 farklı minik Lol sisters kız kardeş de var. Bu küçük Lol kız kardeşleri de suya koyunca, renkleri değişiyor.

LOL bebek 3. Seride, 3 yeni farklı tasarım grubu da eklendi:

LOL bebek Lil sisters (LOL kız kardeşler), kızlarımızın yaşını biraz daha küçülterek onları minik birer bebek hâline getiriyor. Tıpkı gerçek bebekler gibi onlar da ağlıyor, acıkıyor, emzikleri ve biberonlarıyla besledikçe de tuvaletlerini yapabiliyor! Üstelik bebeğimiz, suyun içine koyduğunuzda sizler için ufak sürprizler de hazırlamış. Tuvaletini yaptığında minik bebeğinizi paketin içinden çıkan banyo küvetinde yıkayın ve gökkuşağı gibi değişen renkleri deneyimleyin! 38 farklı Lol sisters bebek var.LOL pets (LOL evcil hayvan) son olarak, L.O.L. Sürpriz Bebek serisin 36 parçalık sevimli hayvan dünyasını kuruyor! Kedi, köpek gibi en çok bilinen hayvanların yanı sıra hamster, tavşan, kaplumbağa gibi diğer sevimli hayvanlar da çıkıyor. Ayrıca sette yalnızca yetişkin hayvanlar değil, bebek yavruları da minik boyuttaki yiyecekleri, kumu, beslenme kabı ile birlikte sahiplerini bekliyor.LOL Confetti POP serisinde, bu sefer 9 aşamadan oluşan, yani 9 farklı sürpriz katmanı olan Lol bebek Confetti’de, Lol bebekler sıcak ve soğuk suya cevap veriyor. Su yardımı ile ağlayıp, altlarını ıslatıp, ağızlarından su fışkırtabilir ve renk değiştirebilirler. Lol confetti sürprizlerini inci sürprizinin içinde bulabiliyoruz.35 farklı Lol confetti pop bebeği var.

Pırıltılı LOL simli bebekler 2018 yılında aramıza katıldı. Bu seri sınırlı sayıda üretildi. İçinde sadece 12 adet simli Lol bebekleri ve simli Lol bebek aksesuarları var. Lol glitter serisinin bir diğer özelliği ise, her birinin suyla aktifleşen gizli bir yeteneği var. Su ile ağlıyor, çiş yapıyor ve renk değiştiriyorlar. Dev boy LOL sürpriz paketleri de duymuş olabilirsiniz. Bu en büyük Lol bebek içinde, 7 farklı LOL bebek sürpriz paketi çıkıyor. Ülkemizde çok sınırlı bulunan bu ürünler, Türkiye’de de çok az nokta da ve Karakter Dükkanı’nda.

Toplam 200den farklı çeşit Lol teması, bebek, elbise, aksesuarın yanında bir de sevimli hayvan dostlarımız ile kocaman bir aile oldu. Yüzlerce çok LOL oyuncaklar, kolleksiyonerleri bekliyor.

Çok katmanlı ve sıra dışı yapılı bir yapbozu andıran L.O.L. Sürpriz Bebekler, geçtiğimiz yıl dünyanın pek çok yerine ulaşarak en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yerini aldı. Şimdi minik dostumuzla sürprizler dünyasına adım atmak için ilk katmanın fermuarını açman yeterli! Siz de Lol bebek satın almadan önce, Lol bebek fiyatlarını karşılaştırıyorsanız, ‘lol bebek kaç tl’, ‘lol bebek ne kadar’ gibi sorularınız varsa, göreceksiniz ki, Lol bebek en ucuz Karakter Dükkanı’nda. Ve emin olun, aldığınız Lol bebek orijinal. Sizin orijinal lol bebeği, sahtesinden nasıl ayıracağınızı bilebilmeniz için bir yazı ve video da hazırladık. İyi eğlenceler :)

,

L.O.L Sürpriz Bebekleri’nin Sahte Olanlarını Nasıl Ayırt Edersiniz?

L.O.L Sürpriz Bebekleri 2017 Yılbaşı için en çok satın alınan hediye seçildi. Bunun dışında daha birçok başarıya imza atan ve satışlarda rekor sayıya ulaştı. Bir dünya trendi haline gelmiş oyuncak serisi, sosyal medya üzerinde de çok fazla ses getirdi. Özellikle Youtube üzerinden bir içerik konusu haline gelen oyuncak serisi herkesin ilgisi çekti. Ne yazık ki bu başarıyı fark eden kimi satıcı sahte olan L.O.L Sürpriz Bebeklerini satışa çıkarıyor. Bu da koleksiyon yapmaya çalışan çocuklar için üzücü bir haber. Hem denetimsiz bir üretim sürecinden geçen, hem de orijinaline göre çok farklı biçimde duran kalitesiz ürünler yayılmış durumda. Bu yazımızda orijinal L.O.L Sürpriz Bebekleri ile sahteleri arasındaki farkları inceleyeceğiz.

1. Fiyat Farkı
Orijinal bebekler, lisanslı ürün oldukları için satış için gönderildikleri mağazalar ortak bir anlaşmaya bağlı olurlar. Bu nedenle oyuncak setleri için belirlenmiş yaklaşık bir fiyat olur. Eğer bu fiyatın çok altında satışlar gerçekleşiyorsa ürünün sahte olma ihtimali yüksektir.2. İsminin Farklı Olması
Sahteleri orijinal lisanslı ürünleri ayırırken dikkat etmemiz gereken bir başka madde ise ürünün yazılışı. Kimi ürünlerde ürünün esas adının, “L.O.L Surprise Doll” yazılışının farklı olduğunu görebilirsiniz. Büyük harflerle yazılmış L.O.L yerine L.Q.L yazılması gibi farklar görülebilir. Bu nedenle bir ürünü satın alırken isminin tam olarak doğru yazıldığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ürün isminin hemen altında olması gereken TM ifadesi de ürünün orijinal olduğunu doğrular.

3. Paketleme Üzerindeki Yazılar
Bir oyuncağın içeriğini göremesek de ambalajı bize birçok detayı verebilir. Örneğin ürün paketi üzerinde “Made in China” yazısı görmek ürünün sahte olduğunun kanıtıdır. Aynı zamanda her L.O.L yumurtası üzerinde (genelde biberonlar üzerinde) bulunan bir barkod vardır.4. Ürün İçeriği
Bildiğimiz üzere L.O.L Sürpriz Bebekleri farklı katmanlarda farklı aksesuarlar ve parçalar bulunduran katmanlı bir yapıda tasarlanmıştır. Orijinal ve sahte ürünler bu parçalar bakımından da farklılık gösterir. Örneğin kimi katmandan hiç parça çıkmamışsa veya kimi katmandan iki parça aynı anda çıkarsa bu ürünün sahte olduğunu gösterir. Bunun yanında, ürünlerin bütününün aynı konseptte olması beklenir. Mesela hepsinin simli olması, aynı rengin farklı tonlarında olması gibi… Çok önemli detaylardan biri de en içteki bebeğin kafası ile bedenin ayrı gelmesidir. Orijinal ürünlerde beden ile kafa birleşik olarak gelir.5. Ürün Kalitesi – Rengi – Kokusu
Parçaların, aksesuarların, bebeklerin kalitesiz malzemeden yapılmaları oyuncağın orijinal veya sahte olduğunu gösteren başka bir maddedir. Plastik kokan, cansız veya farklı renk tonlarında deri rengi olan oyuncaklar, oyuncağın sahte olduğunu gösterir. Ürün alırken dikkat edilmesi gerekilen unsurları bu şekilde inceledik. Umarız ki oyuncak alırken hem koleksiyon değeri olarak hem de denetimden geçmemiş bu sahte ürünleri orijinallerinden ayırabilirsiniz.

LOL Sürpriz Bebek Nedir ? L.O.L. Sürpriz Paketleri Tanıyalım:

Raftan Aldım Bir Tane, Eve Geldim Yedi Tane Süpriz!
İç içe 7 farklı katmanda her birinde ayrı bir sürpriz, en içinde de lol bebek. Bu lol bebekleri yıkadığınızda ya da beslediğinizde her birinin farklı sürprizleri var. Ya renk değiştiriyor, çiş yapıyor, ya da ses çıkarıyor ve ağlıyor. Üstelik her birinin içinde de farklı Lol aksesuarları, lol elbiseleri var. Tüm lol bebekleri ve kıyafetlerini biriktirip, birbirine giydirebilir ve kendi LOL bebek kolleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Bu LOL dünyasında, her şeyi bebekler yönetiyor ve de bebekler bez bağlama gibi konulara karşı. Çocukların ve bebeklerin tek işi oyun oynamak ve kıyafet değiştirmek. Yüzlerce farklı LOL bebek çeşidi var.Hadi lol sürprizlerini kat kat açalım:

Rengârenk bir top düşünün. Üzerinde yumuşak renklerle sevimli bir bebek resmi, içinde keşfedilmeyi bekleyen harika bir sürpriz… Aynı bir süpriz yumurta gibi...Dış katmanında LOL fermuarı şeklindeki şeridi açtığınızda ilk resimli ipucu geliyor elimize. Kiminde bir etek, elbise, kimindeyse bir eşya ya da aksesuar… Sırada ikinci katman var; tıpkı bir soğan ya da sürpiz paket gibi bu katmanı da çıkardığımızda birbirinden sevimli küçük yapıştırma kâğıdını buluyoruz! Sizlere neşeli işaretler yapan çeşitli LOL figürlerinden oluşan bu yapıştırmalar, LOL sürprizlerin devamını tamamlayan en tatlı parçalardan!Soymaya devam ettikçe o da ne? Üçüncü katmana bir süpriz paket yerleştirilmiş. Canlı renklerle kaplanmış bu minik pakette bebeğimizin en sevdiği eşyası, yanından hiç ayırmadığı LOL biberonu. Üstelik simli, kıyafetlerine uygun çeşitli renk kombinasyonu seçeneğine sahip biberonların tutmak için sapı da var. Yine fermuarla açılan dördüncü katmanda bir başka sürpriz paket gizli! Paketin içinden, bu kez bebeğimizin kombinasyonunu tamamlayacak küçük bir LOL ayakkabısı çıkıyor. Peki ya bu ayakkabıları giydireceğimiz bebeğimiz nerede? Sabırlı olalım, sürprizler henüz bitmedi!

Ve sırada Lol bebeğimizin elbisesi var. Farklı tasarımlara sahip harika elbiseler, standart boyutta üretilmiştir. Böylece bebeklerin elbiselerini değiştirerek kullanabilir, yeni kombinasyonlar yaratabilirsiniz. LOL bebek elbisesini de aldıktan sonra topumuzun iç kısmına ulaşıyoruz. Bebeğimizin gövdesini oluşturan parçalar, ayrı paketlere yerleştirilmiş. Paketleri birer birer açarak yumuşak ve hareketli kafa parçasını ve gövdeyi buluyoruz. İki parçayı birbirine ekleyerek sevimli L.O.L. bebeğimizi tamamlıyoruz! Artık onu yepyeni ve birbirinden şık kıyafetleriyle giydirebilir, bizi bekleyen son sürprizle de süsleyebiliriz. Yedinci katmandaki paketin içinde bebeğimizi güzelleştirecek ve kombinasyonu tamamlayacak olan emzik, taç, toka gibi LOL aksesuarları bulunuyor. Her biri, bebeğin temasına uygun olarak tasarlanmış olan bu aksesuarları da farklı bebeklere takarak temaları değiştirebiliriz.

İşte karşınızda her katmanında bambaşka bir sürprizle tüm dünyanın en sevilen oyuncaklarından biri olarak seçilen L.O.L. Bebek! Geleneksel Rus dekoru matruşka bebeklerinden esinlenerek ortaya çıkan ve iç içe geçmiş toplardan oluşan LOL sürpriz bebek tasarımı, kolayca sıyrılabilen katmanlarla sarılmıştır. Çocuklarda merak duygusunu tetikleyen her bir katman, bir bütün oluşturmak üzere üretilen parçaları içerir. Böylece çocuklar, aynen Lol Sürpriz yumurta parçalarını birleştirerek bir tema oluştururlar; standart boyutta üretilen aksesuar ve kıyafetleri farklı bebeklere giydirerek kendi temalarını yaratırlar.Meraklı çocuklar için keyifli bir oyuncak değil, aynı zamanda yapbozu, sürpriz yumurtayı ya da Lego’yu andıran tasarımıyla parçalardan bütünsel temalar geliştirmeye ve onları geliştirmeye de faydalı. Toplamda 45 temadan oluşan LOL bebekler, geniş bir tasarım yelpazesi sunar. Ayrıca oyuncağın merkezinde yer alan top, bebeğin odasına dönüşebilerek ona yaşam ve oyun alanı oluşturur.

LOL BEBEK ÇEŞİTLERİ – LOL SERİLERİ FARKLARI

Lol bebek, son yılların en popüler oyuncağı… Tüm kız çocuklarının elinde farklı farklı Lol bebekler var. Ve anneler de farklı Lol serilerini bulma telaşında. Birçok farklı lol bebek çeşitleri var. Bir Lol bebek bitiyor, bu sefer kızlar diğer başka bir Lol bebeği istiyor. Peki Lol serileri arasındaki fark ne?

LOL bebek 1. Seri de şık ve havalı tasarımlarıyla minik süper starlarımız var. Üründe yer alan her bir aksesuar, farklı bir tema tasarımını oluşturuyor. Bunun içinde siyah fiyonk tacı ile gotik tarzdan pembe devasa güneş gözlükleriyle süslü bir moda ikonuna kadar sayısız tarzı bulmak mümkün. Lol bebek seri 1’de, 28 farklı Lol bebek var, bazıları da minik bebek Lol kız kardeş. Renk değiştiriyorlar, ağızlarından su çıkıyor, çıngıraklı ses çıkarıyor, ya da ağlıyorlar.LOL bebek 2. Seri, Lol oyuncakların çok beğenilmesinden sonra yeni LOL bebekler ile aramıza katıldı. Rengarenk farklı Lol kıyafetleri ile Lol eşyaları ile birçok yeni Lol bebek var: 36 farklı lol bebek oyuncak. Atletik lol bebek, dansı klupcü lol bebek, altı bezli Lol bebek gibi…43 farklı minik Lol sisters kız kardeş de var. Bu küçük Lol kız kardeşleri de suya koyunca, renkleri değişiyor.

LOL bebek 3. Seride, 3 yeni farklı tasarım grubu da eklendi:

LOL bebek Lil sisters (LOL kız kardeşler), kızlarımızın yaşını biraz daha küçülterek onları minik birer bebek hâline getiriyor. Tıpkı gerçek bebekler gibi onlar da ağlıyor, acıkıyor, emzikleri ve biberonlarıyla besledikçe de tuvaletlerini yapabiliyor! Üstelik bebeğimiz, suyun içine koyduğunuzda sizler için ufak sürprizler de hazırlamış. Tuvaletini yaptığında minik bebeğinizi paketin içinden çıkan banyo küvetinde yıkayın ve gökkuşağı gibi değişen renkleri deneyimleyin! 38 farklı Lol sisters bebek var.LOL pets (LOL evcil hayvan) son olarak, L.O.L. Sürpriz Bebek serisin 36 parçalık sevimli hayvan dünyasını kuruyor! Kedi, köpek gibi en çok bilinen hayvanların yanı sıra hamster, tavşan, kaplumbağa gibi diğer sevimli hayvanlar da çıkıyor. Ayrıca sette yalnızca yetişkin hayvanlar değil, bebek yavruları da minik boyuttaki yiyecekleri, kumu, beslenme kabı ile birlikte sahiplerini bekliyor.LOL Confetti POP serisinde, bu sefer 9 aşamadan oluşan, yani 9 farklı sürpriz katmanı olan Lol bebek Confetti’de, Lol bebekler sıcak ve soğuk suya cevap veriyor. Su yardımı ile ağlayıp, altlarını ıslatıp, ağızlarından su fışkırtabilir ve renk değiştirebilirler. Lol confetti sürprizlerini inci sürprizinin içinde bulabiliyoruz.35 farklı Lol confetti pop bebeği var.

Pırıltılı LOL simli bebekler 2018 yılında aramıza katıldı. Bu seri sınırlı sayıda üretildi. İçinde sadece 12 adet simli Lol bebekleri ve simli Lol bebek aksesuarları var. Lol glitter serisinin bir diğer özelliği ise, her birinin suyla aktifleşen gizli bir yeteneği var. Su ile ağlıyor, çiş yapıyor ve renk değiştiriyorlar. Dev boy LOL sürpriz paketleri de duymuş olabilirsiniz. Bu en büyük Lol bebek içinde, 7 farklı LOL bebek sürpriz paketi çıkıyor. Ülkemizde çok sınırlı bulunan bu ürünler, Türkiye’de de çok az nokta da ve Karakter Dükkanı’nda.

Toplam 200den farklı çeşit Lol teması, bebek, elbise, aksesuarın yanında bir de sevimli hayvan dostlarımız ile kocaman bir aile oldu. Yüzlerce çok LOL oyuncaklar, kolleksiyonerleri bekliyor.

Çok katmanlı ve sıra dışı yapılı bir yapbozu andıran L.O.L. Sürpriz Bebekler, geçtiğimiz yıl dünyanın pek çok yerine ulaşarak en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yerini aldı. Şimdi minik dostumuzla sürprizler dünyasına adım atmak için ilk katmanın fermuarını açman yeterli! Siz de Lol bebek satın almadan önce, Lol bebek fiyatlarını karşılaştırıyorsanız, ‘lol bebek kaç tl’, ‘lol bebek ne kadar’ gibi sorularınız varsa, göreceksiniz ki, Lol bebek en ucuz Karakter Dükkanı’nda. Ve emin olun, aldığınız Lol bebek orijinal. Sizin orijinal lol bebeği, sahtesinden nasıl ayıracağınızı bilebilmeniz için bir yazı ve video da hazırladık. İyi eğlenceler :)


L.O.L Sürpriz Bebekleri’nin Sahte Olanlarını Nasıl Ayırt Edersiniz?

L.O.L Sürpriz Bebekleri 2017 Yılbaşı için en çok satın alınan hediye seçildi. Bunun dışında daha birçok başarıya imza atan ve satışlarda rekor sayıya ulaştı. Bir dünya trendi haline gelmiş oyuncak serisi, sosyal medya üzerinde de çok fazla ses getirdi. Özellikle Youtube üzerinden bir içerik konusu haline gelen oyuncak serisi herkesin ilgisi çekti. Ne yazık ki bu başarıyı fark eden kimi satıcı sahte olan L.O.L Sürpriz Bebeklerini satışa çıkarıyor. Bu da koleksiyon yapmaya çalışan çocuklar için üzücü bir haber. Hem denetimsiz bir üretim sürecinden geçen, hem de orijinaline göre çok farklı biçimde duran kalitesiz ürünler yayılmış durumda. Bu yazımızda orijinal L.O.L Sürpriz Bebekleri ile sahteleri arasındaki farkları inceleyeceğiz.

1. Fiyat Farkı
Orijinal bebekler, lisanslı ürün oldukları için satış için gönderildikleri mağazalar ortak bir anlaşmaya bağlı olurlar. Bu nedenle oyuncak setleri için belirlenmiş yaklaşık bir fiyat olur. Eğer bu fiyatın çok altında satışlar gerçekleşiyorsa ürünün sahte olma ihtimali yüksektir.2. İsminin Farklı Olması
Sahteleri orijinal lisanslı ürünleri ayırırken dikkat etmemiz gereken bir başka madde ise ürünün yazılışı. Kimi ürünlerde ürünün esas adının, “L.O.L Surprise Doll” yazılışının farklı olduğunu görebilirsiniz. Büyük harflerle yazılmış L.O.L yerine L.Q.L yazılması gibi farklar görülebilir. Bu nedenle bir ürünü satın alırken isminin tam olarak doğru yazıldığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ürün isminin hemen altında olması gereken TM ifadesi de ürünün orijinal olduğunu doğrular.

3. Paketleme Üzerindeki Yazılar
Bir oyuncağın içeriğini göremesek de ambalajı bize birçok detayı verebilir. Örneğin ürün paketi üzerinde “Made in China” yazısı görmek ürünün sahte olduğunun kanıtıdır. Aynı zamanda her L.O.L yumurtası üzerinde (genelde biberonlar üzerinde) bulunan bir barkod vardır.4. Ürün İçeriği
Bildiğimiz üzere L.O.L Sürpriz Bebekleri farklı katmanlarda farklı aksesuarlar ve parçalar bulunduran katmanlı bir yapıda tasarlanmıştır. Orijinal ve sahte ürünler bu parçalar bakımından da farklılık gösterir. Örneğin kimi katmandan hiç parça çıkmamışsa veya kimi katmandan iki parça aynı anda çıkarsa bu ürünün sahte olduğunu gösterir. Bunun yanında, ürünlerin bütününün aynı konseptte olması beklenir. Mesela hepsinin simli olması, aynı rengin farklı tonlarında olması gibi… Çok önemli detaylardan biri de en içteki bebeğin kafası ile bedenin ayrı gelmesidir. Orijinal ürünlerde beden ile kafa birleşik olarak gelir.5. Ürün Kalitesi – Rengi – Kokusu
Parçaların, aksesuarların, bebeklerin kalitesiz malzemeden yapılmaları oyuncağın orijinal veya sahte olduğunu gösteren başka bir maddedir. Plastik kokan, cansız veya farklı renk tonlarında deri rengi olan oyuncaklar, oyuncağın sahte olduğunu gösterir. Ürün alırken dikkat edilmesi gerekilen unsurları bu şekilde inceledik. Umarız ki oyuncak alırken hem koleksiyon değeri olarak hem de denetimden geçmemiş bu sahte ürünleri orijinallerinden ayırabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
Prepared by  T-Soft E-Commerce.