Pokemon Go Hakkında “Keşke Daha Önceden Bilseymişim” Diyeceğiniz 5 İpucu

14 Temmuz 2016

Pokemon Blog

Pokemon Go mobil oyunu, tüm dünyayı çok kısa sürede sarmış durumda. Bizde sizler için oyunun püf noktalarını bir araya topladık.

Öncelikle geçmişe gidelim. Şu anda 20’li yaşlarının ortalarına gelmiş kişilerin çocukluğunda önemli hatıralara sahip bir çizgi filmdir Pokemon. Açılımı çok az kişi tarafından bilinen “Pocket Monsters” yani “Cep Canavarı” olan ve bir dönemin efsane çizgi filmi Pokemon aynı zamanda uzun yıllar boyunca o dönemin çocuklarının hayatında oldukça büyük bir yer kapladı; cips paketlerinden çıkan tasolarla az karşılaşma yapılmadı, az stratejiler geliştirilmedi. Bugün ise bu nostaljik geri dönüş, aynı zamanda  “Augmented Reality” yani “arttırılmış gerçeklik” teknolojisinin kullanıldığı bir oyun olma özelliğini taşıyor.  Bu teknoloji ile geliştirilen ilk oyun olmasa bile Pokemon Go, bu teknolojinin kullanıldığı en yaygın oynanan oyun olma özelliğini şimdiden kazanmış durumda.

Forbes, Pokemon Go oynarken bilinmesi gereken 5 ipucunu şöyle sıralamış:

  1. Pokemon GO 1
  2. 1. İlk pokemon olarak Pikaçu’yu yakalamak bir hayal ya da mit değil. Evet, bunu yapabilirsiniz. Oyuna ilk başladığınızda Charmender, Balbasaur, Squirtle seçenekleri avlamanız için size sunuluyor. Hatta oyun bunlardan birini avlamanız için size epey ısrar edecek. Reddedin. 4 kere reddettikten sonra, Pikachu’nun yakınlarınızda belirdiğini fark edeceksiniz. Elbette oyunu oynadıkça, başlangıç olarak hangi pokemonu yakaladığınızın önemli olmadığını göreceksiniz.
  3. Pokemon GO 2
  4. 2. AR özelliği bu oyunu en cezbedici kılan özelliklerden bir tanesi. Ancak seviyeniz yükseldikçe CP’si daha yüksek pokemonlar karşınıza çıkacak. Bu yabani pokemonları yakalayabilmek için AR özelliğini kapatın, böylece hedefiniz artık ekranınızın daha ortasında ve sabit bir şekilde duracak. Elbette ki hedefiniz olan pokemon hareket kabiliyetinden kaybetmedi. Hala onu yakalamak için uğraşmalısınız. Pokeball'un’zun üzerine basılı tuttuğunuzda hedeflediğiniz pokemon üzerinde yeşil, sarı veya kırmızı şeklinde boyutları farklı çemberler oluşur. Dar çemberin içini tutturmak, kazandığınız XP puanına oldukça ek katkıda bulunacaktır.
  5. Pokemon GO 3
  6. 3. Oyunun en bilinmeyenlerinden biri, kuluçka yumurtalarının nerelerden çıkacağı. Yetişip birer pokemon olan bu yumurtaları bulmak sanıldığı kadar kolay değil ve oyuncuların tecrübeleri gösteriyor ki bu yumurtaları bulmak ne kadar çok yürüdüğünüzle alakalı değil ne yazık ki. Genelde bulunduğunuz çevreden, mahalleden uzakta bulmanız ise olası. Farklı lokasyonlardan geçmek bulunması pek de kolay olmayan yumurtalardan kapabilmeniz için size fırsat oluşturacaktır.
  7. Pokemon GO 4
  8. 4. Gym ele geçirmek için en az bir pokemonunuza yatırım yapmalı, onu fırsat buldukça “evolve” etmemiz gerekiyor. Bir eğitmen olarak 5.seviyeyi geçtikten sonra, fırsat buldukça güçlü pokemonlarımızla bu gym’in hâkimi ile kapışmamız lazım. Zamanla rakibimizin elinden alabildiğimiz gym’ler bizim elimizde kaldığı sürece oyun bize hatırı sayılır nitelikte hediyeler veriyor.
  9. Pokemon GO 5
  10. 5. Hangi pokemona yatırım yapıp hangisini doğal ortamına salmaya kararı verebilmek önem taşıyor. Bu konuda farklı görüşler olsa da, şimdilik en geçerli yöntem, aynı pokemondan birkaç tane varsa içlerinden CP değeri en yüksek olanı kendimize tutup diğerlerini transfer etmek. Zamanla kazandığımız candy’ler ile bu pokemonları evolve etmek yani geliştirmek mümkün. Ancak oyuncular, bıraktığımız pokemonların sonrasında doğal ortamında geliştiğini de düşündürebilen ipuçlarını yakaladıklarını söyleyebiliyorlar. En iyisi şimdilik en kesin yöntemi uygulamak, CP’ye göre seçimlerimizi yapmak. Ekleyelim, avlarken kazandığımız XP’ler ve candy’ler, serbest bıraktığımızda eksilmiyor.

 

Karakter Dükkânı ailesi olarak biz de Pokemon Go’nun gelişini heyecanla karşıladık, zevkle oynuyoruz.  Sizlerle de bu heyecanımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Pokemon Go Oyunu ve karakterleri hakkında daha çok şeyden haberdar olmak için Karakter Dükkanı’nı ziyaret etmeyi unutmayın.  //www.karakterdukkani.com/pokemon-oyuncaklari

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
konuşan pikaçu Pokemon Oyun Kartı Pokemon Oyun Kartı Kutulu 60 adet Pokemon Oyun Kartı Kutlu 60 adet- 2 oyunculu Büyük Boy Pokemon Konuşan Pikachu 44 cm
Pokemon Konuşan Pikachu 22 cm Pokemon Oyun Kartı Pokemon Oyun Kartı Kutulu 60 adet Pokemon Oyun Kartı Kutlu 60 adet- 2 oyunculu Büyük Boy Pokemon  Konuşan  Pikachu 44 cm
Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.