x
0212 227 60 40 Destek Hattı

BLOG YAZILARI İÇİN TIKLA

Keşfetmekle Zaman Kaybetmemek İçin 5 Adımda Pokemon Go


Pokemon Go Hakkında “Keşke Daha Önceden Bilseymişim” Diyeceğiniz 5 İpucu


Pikachu'yu Seslendiren Kişi: Ikue Ōtani


Pokemon oyuncakları neden güzel bir yılbaşı hediyesi olmasın?

POKEMON PİKAÇU OYUNCAKLARI

Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Pokemon 5 ipucu   

POKEMON OYUNCAKLARI:

Ortalığı bir Pokemon Go çılğınlığı sarmış durumda. Biz de Pokemon Go'nun gelişini heyecanla karşıladık, zevkle oynuyoruz. Sizler için Türkiye'de bulunmayan Pokemon oyuncaklarını bir araya getirdik. Pokemon oyuncakları ilk defa Karakter Dükkanı'nda.

3 büyük boy Pokemon oyuncak, ya da diğer bir deyişle Picachu oyuncaklarımız var. 22 cm, 35 cm ve 44 cm boylarında. Hepsi Pokemon peluş oyuncak. Bu peluş oyuncaklar konuşuyor ve kulakları kıpırdıyor. 'Pika pika, pikaçu!! Pika Pika Çu Çu, PikaÇu!!!' diyor çok hoş bir ses ile.

Bu Picachu'ların haricinde, birçok Pokemon kart da var. Bu kartlar da çocuklar arasında çok moda. Bu Pokemon oyun kartlarını değiş tokuş edebilir, hatta ticaretini bile yapabilirsiniz. 

Peki nedir bu yeni trend Pokemon Go?

Pokemon Go bir sanal gerçeklik oyunu. Oyunda Pikaçu, Charmender, Balbasaur, Squirtle 'i yakalamanız gerekiyor. Sokakta yürürken, sanal pokemonları yakalayabilirsiniz. Bu arada hatırlatalım, birçok kişi de sizinle aynı mekanda ipad ya da iphone'u ile aynı pokemonları yakalamak için yarışıyor olabilir.

Pokemon oynamak için en iyi ipuçlarını da sizinle paylaşıyoruz.

//www.karakterdukkani.com/pokemon-go-hakkinda-keske-daha-onceden-bilseymisim-diyeceginiz-5-ipucu

İyi oyunlar

POKEMON KAHRAMANLARI:

Pidgey Rattata Zubat Oddish

Pidgey

Rattata

Zubat

Oddish

Bellosom Balbazar Charmender Pikachu

Bellosom

Balbasaur (Balbazar)

Charmender

Pikachu

Son birkaç haftadır elimizden telefonlar düşmüyor; büyük küçük demeden hepimiz birer Pokemon  Avcısı ve Antenörü olduk. Kimimizin çocukluğunun en önemli figürleri idi bu Pokemonlar ve belki de pür dikkat izlediğimiz bir çizgi filmdi Pokemon.  Belki de o zamanlar ilgi göstermemiştik, izlememiştik Pokemon’u. Ancak şu anda oyun öyle popüler ki, Pokemon’un televizyonlarda yayınlandığı döneme yetişememiş gençler bile büyük bir hırs ve heves ile oyundan başını kaldıramıyor. Ancak Pokemonlara yayınlandığı dönemden aşina olmayanlar için Pokemonlardan herhangi birini avlıyor olmak çok bir şey ifade etmemekte. Özellikle Gym’lerde karşılaşma yaşanırken hangi pokemon ile sahaya çıktığınızın önemi büyük oluyor. Geliştirip yatırım yapacağınız ana pokemonunuzu seçerken de belli bir Pokemon bilgisine sahip olmak gerekiyor.

Karakter Dükkanı olarak sizler için hem en çok işinize yarayabilecek, hem de karşınıza av sırasında fazlasıyla çıkan Pokemonları tanımanız için bir derleme yaptık.

 

  1. Pidgey

Bu pokemon ava çıktığımızda özellikle ilk seviyelerde en çok karşımıza çıkan Pokemonlardan biri. Uçan tip pokemonlardan olan Pidgey, oyun içerisinde düşük CP’lerde adeta sakin bir şekilde avlanmayı beklerken, yüksek CP’lerde siz Pokeball’ları atarken adeta yerinde duramıyor. Evrimleştirildiğinde önce “Pidgeotto” , ardından ise “Pidgeot” halini alıyor.

  1. Rattata

Kızgın duruşuna bakmayın Rattata aslında sevimli bir fare. Ancak oyunun özellikle ilk seviyelerinde fazlasıyla karşımıza çıktığı ve bizler hep farklı Pokemonlar yakalamak istediğimiz için ne yazık ki kendisine hak ettiği şevkati göstermiyoruz. Ancak kendisi değerlendirildiği takdirde yetenekli bir Pokemon. 20. Seviye sonrasında “Raticate”e evrilebiliyor. Çok hızlı koşması, adeta “tüymesi” ile biliniyor.

  1. Zubat

Zubat aslında hem fotoğrafından hem de oyun içerisindeki halinden anlayacağınız üzere bir bebek yarasa. Çift yönlü pokemonlar arasında av sırasında en çok karşımıza çıkanlardan biri Zubat. 22. Level ve sonrasında Golbat, ardından Crobat’a dönüşüyor. Uçabiliyor ve zehirli. Zubat’ı ileride Crobat’a dönüştürebilmek için onunla iyi ve sağlam arkadaşlık bağları kurmanız gerekiyor, yani onu besleyin ve dostluğunu kazanın. Zubat çaktırmadan birşeyleri yapabilmekte ve aniden kaybolmak konusunda oldukça yetenekli.

  1. Oddish

Oddish’in bu sevimli mi sevimli bakışlarına kanmamak gerekiyor zira kendisi oldukça zehirli. Zaten zehirli toprak pokemonlarından kendisi. Evrim geçirmesi için kat edeceği yol emek ve zaman gerektiriyor. 21. Level itibariyle Gloom’a evrimleşebiliyor. Gloom sonrasındaysa Vileplume veya Bellosom’a dönüşüyor. Bellosom’a dönüşen Oddish, artık iyileştirici özelliğe de sahip olmuş oluyor :) Bellosom’un güzelliğine bir bakın :)

  1. Balbasaur (Balbazar)

Biz Karakter Dükkanı olarak açıkçası oyunda sadece 1 defa Balbasaur ile karşılaşma fırsatı yakaladık. Ancak Pokemonseverler için Balbasaur’un önemi şüphesiz ki çok. Pikachu ve Charmender gibi Balbasaur bulmak isteyen insan sayısı da fazlaca. Gelelim Balbasaur’a; Balbasaur kırmızı gözlü, mavi-yeşil bir deriye sahip çift yönlü pokemonlardan. Zehirli. Aynı zamanda Balbasaur’ların %87si erkek. Ivysaur ve Venusaur’a 16. Seviye sonrası evrimleşebilir.

  1. Charmender

Çizgi filmden de en çok aşina olduğumuz ateş tipi pokemon Charmender. Güneşten faydalanmak gibi gizli bir yeteneğe sahip, sıcak ve dağlık bölgelerde bulunabiliyor. 16.seviye sonrası Charmleon’a  ve en sonunda Chizard’a evriliyor.

  1. Pikachu               

Pika- Pika! Dostluğu, neşesi, duygusallığı ve zekası ile tüm zamanların favorisi Pikachu, aslında çok da fazla anlatılmayı gerektirmiyor, çünkü herkes en çok onu biliyor ve en çok onu arıyor. Yeteneklerinden bağımsız olarak, bulunduğu takdirde tamamen duygusallıkla oyuncuların onu kendi ana Pokemonları yapması işten bile değil. Biz yine de söyleyelim tabii…

Elektrik Tipinde bir pokemon Pikachu. Raichu’ya evrilebilecek olsa bile bunu genellikle reddediyor.

Favori pokemonunuz pek çoğumuz gibi sizin de Pikachu ise, Karakter Dükkanı’nda ona ait pek çok oyuncak bulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 

Bizim gözümüzden Pokemonlar böyle sevgili okuyucular. Pokemon Go hakkında daha fazla bilgi ve oyun ile alakalı lisanslı ürünler için Karakter Dükkanı’nı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin!  

Copyright © 2015 karakterdukkani.com Tüm Hakları Saklıdır, sitede bulunan görseller ve metinler izinsiz kullanılamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.