Star Wars Işın Kılıcı Hakkında Bilinmeyenler

02 Mart 2016

Film için asaletin ve kahramanlığın bir simgesi olarak bir silah tasarlaması gereken George Lucas’ın aklına şövalyelerin kullandığı kılıçlar gelmiştir ve bu fikirden yola çıkarak Star Wars ışın kılıcını ortaya çıkarak seyirciyle buluşmasını sağlamıştır. Star Wars ürünleri arasında Star Wars ışın kılıcı olarak bilinen kılıçlar Jedilarin kendilerinin yaptığı ve üzerinde eğitim aldıkları temel silahlarıdır. Işın kılıcı taşımak, inanılmaz bir kabiliyet ve güven göstergesidir ve gücün hünerini yansıtır.

Çok hızlı bir kılıç olduğundan, kullanana, çarpışmalarda mükemmel tepki verme olanağı tanıyarak, büyük avantaj sağlamaktadır. Temel olarak kılıç, bir arada durmasını sağlayan dış iskelet, enerji sağlayan bir batarya ile renkli bir kristal ve ışını odaklayan bir lensten meydana gelmektedir. Saf enerjiden oluşan ışın kılıçları başka bir ışın kılıcı, güç alanları, Magna Guard mızrakları ve cortotis maddesi dışında temas ettikleri katı maddelerin hemen hemen hepsini kesebilmektedir. Işın kılıçlarının güç kaynakları kendi kendisini şarj edilebilecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Işın kılıcı aktif edildiğinde enerji reaksiyonu yeniden başlamaktadır.

Kılıcın Shii-Cho, Makashi, Soresu, Ataru, Shien/Djem So, Niman ve Juyo/Vaapad adı altında yedi farklı kullanım tekniği vardır. Bir teknik kılıcın sürekli yukarı/aşağı hareket ettirilmesini söylerken, diğeri sürekli hareket halinde olunmasını ya da başka bir teknik sürekli saldırıda bulunulması gerektiğini söylemektedir. Bunun yanında kılıcın değişik renkleri de bulunmaktadır. Star Wars ışın kılıçları pembe ve beyaz dahil her rengi alabilmektedir. Bunun sebebi ise kılıcın çekirdeğinde kullanılan kristalden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca renklerin, Jediların karakterlerini simgeleyen farklı anlamları bulunmaktadır. Örneğin Mace Windu mor ışın kılıcı; Yoda, Qui-Gon Jinn, Luke Skywalker yeşil ışın kılıcı ve Jediların çoğunluğu ise mavi ışın kılıcı kullanmaktadır. İnternet sitelerinde daha çok hobi ve oyuncak bölümlerinde satılmakta olan ışın kılıçlarının elektronik olanları bile satışa sunulmuştur pek çok kişi tarafından talep edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
star wars paten star wars ışın kılıcı star wars monopoly skywalker ışın kılıcı rey ışın kılıcı
Star Wars Paten - 4 Tekerlekli Darth Vader Işın Kılıcı - Star Wars Bladebuilders Işın Kılıcı Monopoly Star Wars Oyunu Anakin Skywalker Işın Kılıcı - Star Wars Bladebuilders Işın Kılıcı Rey Işın Kılıcı Elektronik - Star Wars Bladebuilders Işın Kılıcı
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Whatsapp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.