Süper Kahraman Batman Hakkında Bilinmeyen Herşey

06 Nisan 2016

batman dev figur

    Geçmişten günümüze en çok sevilen, seyredilen süper kahramanların en önemlilerindendir Batman. Bob Kane’nin yarattığı bu kahraman, simsiyah peleriniyle ürkütücü görünse de suçsuz halkı korumaya, kötüleri cezalandırmaya kararlıdır.

    Batman karakteri iki farklı hayat yaşar ve kimliğini saklı tutmak için her şeyi göze alır. Bruce Wayne olarak yaşarken ailesinden kalan mirasın ve sahip olduğu teknoloji firmasının karını harcayan, oldukça sorumsuz ve çevresinde playboy hayatı yaşadığını düşündürürken aslında Kara Şövalye kimliğini saklamaya çalışıyordur. Bruce, ayrıca suç mağdurlarına ve ihtiyacı olan halka yardım ettiği Wayne Fonu ile de oldukça iyi tanınır. Yumuşak kalpli playboyun aksine Kara Şövalye karakteri çoğunlukla geceleri ortaya çıkarak düşmanlarıyla amansız bir savaş halindedir. Halk tarafından dünyanın en iyi dedektifi olarakta bilinen Batman, Gotham şehrinin yeraltı dünyasında kötüler arasında büyük korku salar. Bruce’la oldukça farklı özelliklerdeki Kara Şövalye oldukça saldırgan ve sert karakteri ile heybetli bir korkutuculuğa sahiptir. Yarasa Adam imajından da anlaşılacağı gibi özellikle geceleri ortaya çıkarken gündüz Bruce olarak normal yaşantısını sürdürür gibi görünür.

    Bu ürkütücü süper kahramanın düşmanları en başından beri çizgi roman dünyasından en bilinen kötüler olmuştur. Bilinen en büyük düşmanı Jokerdir.  Hastalıklı ruh halinde kendi intikam nedenleriyle ve gelişi güzel gerçekleştirdiği cinayetlerle Gotham polisinin baş edemediği Joker ile Batman ile büyük bir savaş halindedir. Daha sonra Joker, Komiser Gordon’un Batgirl olan kızı Barbara Gordon’u sakat bırakır ve Kara Şovalye ile işler daha da kızışır. Bir diğer büyük düşman ise Kedi Kadındır. Batman’ı yaratan çizerler tarafından oluşturulan ve süperkötü olarak bilinen Kedikadın, Batman ile aralarında sevgi oluştuğu sanılır hatta bazen gerçek aşkı olarak gösterilir. Diğer başlıca düşmanları da Penguen, İki Yüz, Hush, David Cain ve Red Hood’dur.

    Batman serisinde değişmeyen bazı özellikler vardır. Hâlihazırda yalnız çalışıp kimliğini gizlemeye çalışsa da kendisine yardımcı olan insanlar vardır. Alfred, en baştan beri Batman’ın yardımcısı olarak görev almıştır. Değişmeyen ekipmanlardan en önemlisi ve efsane olan Batmobile’dır. Bu efsanevi Batman arabası inanılmaz donanımlara sahip kurşungeçirmez zırhlı, yarasa görünümünde savaş aracıdır. Batman filmlerinde en bilinenlerinden, Gotham şehir polisinin Batman’a ihtiyaç duyulduğunda şehrin her yerinden görülecek gibi gökyüzüne tutulan yarasa görünümündeki ışıktır. Son olarak süper kahramanımız adına yakışır şekilde görkemli mağarada tüm donanımlarını saklar ve mağara üstündeki Wayne malikanesinde hayatını devam ettirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
batman kostümü matara hediyeli batman deniz terliği batman figür büyük batman maske pelerin batman tişört
Batman Kostümü Lisanslı Matara Bedava 4-7 Yaş Batman Deniz Plaj Terliği Batman Mech Suit - 50 cm Büyük Figür Batman Maskesi - Pelerin Seti Batman Tişört - Batman Logo - Gri
Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.