“The Last Jedi” sonrası ışın kılıçları ne alemde?

29 Aralık 2017

Star Wars aleminde ışın kılıçlarının hikayesi en az karakterlerin kendisi kadar karışık bir hal alabiliyor. Son filmden sonra, filmin hikayesine etki eden ışın kılıçlarının şu anki durumunu inceledik.

 

Anakin’in Mavi Işın Kılıcı:  

 Anakin Işın Kılıcı

Durumu: Parçalandı

 

“Güç Uyanıyor”un son sahnesinde Rey’in Luke’a babasının ışın kılıcını vermesiyle sonlanmıştı. “The Last Jedi” bu sahneyle başlamış, Luke ışın kılıcını reddetmişti. Rey bu kılıcı alıp kendini Kylo’ya teslim etti.Meşhur Snoke-Rey-Kylo sahnesinde, Snoke’un ölmesiyle İmparatorluk Muhafızlarımız karakterlerimize saldırır. Rey bu kılıcı o çarpışmada kullandıktan sonra Kylo ile birlikte hayatta kalır. Gergin bir sahnede Güç ile Kylo-Rey arasında kalan ışın kılıcı çarpışmanın etkisiyle parçalandı, kılıcı en son kahramanımız ile beraber Falcon’da görüyoruz.

 

 

 

Luke’un Yeşil Işın Kılıcı:

 Luke Skywalker Işın Kılıcı

Durumu: Bilinmiyor

 

Bölüm 8’de görmemize rağmen şu an Luke’un yeşil kılıcının nerde olduğunu bilmiyoruz. Muhtemelen Kylo Ren’in Jedi tapınağına yaptığı saldırıda yok olduğunu tahmin etsek de bununla ilgili bir kanıta hala ulaşamadık.Luke’un Kylo’nun ihaneti sonrası Jedi’lara bakış açısına bakarsak muhtemelen yanında taşımak istemedi.Tapınağın yıkıntılarında veya galaksinin adı sanı bilinmeyen bir köşesine atmış olabilir. Gene de bir kez daha ışın kılıcını görebileceğimizi tahmin ediyoruz. 

Kylo Ren’in Işın Kılıcı:

 Kylo Ren Işın Kılıcı

Durumu: Şimdilik Sağlam

Kylo havalı ışın kılıcını iki bölümde de sağlam tutmayı başarabildi. Kylo’yu tebrik ediyoruz. Ancak son filmde birine veya bir şeye sinirlenip kaskını parçaladığı gibi güzelim kılıcı da parçalaması çok muhtemel görünüyor.

 

Darth Vaderin Kırmızı Kılıcı:

Darth Vader Işın Kılıcı

Durumu: Parçalandı

 

Vader’ın kırmızı kılıcı, “Jedi’nın Dönüşü” filminde İmparator ile birlikte yok olmuştu. Kılıcı geri getirmek şimdilik imkansız gözükse de gezegenleri yok edecek “Ölüm Yıldızı”’nı yapmak da mümkün gözükmüyordu.

 

Obi-Wan’ın Işın Kılıcı:

Obi Wan Kenobi Işın Kılıcı 

Durumu: Bilinmiyor

 

Darth Vader tarafından öldürüldükten sonra Obi-Wan Kenobi’den geriye sadece pelerini ve ışın kılıcı kalmıştı.Vader’ın eski ustasının ışın kılıcını ne yaptığı gerçekten merak uyandırıcı.İkinci filmde Obi-Wan Kenobi’yi görmediğimiz için üçüncü filmde karşımıza çıkması gerçekten olası gözüküyor.Bu kılıcı Rey’in veya Finn’in elinde görmek bir Star Wars hikayesine çok yakışır.

 

Yoda’nın Işın Kılıcı:  

 Yoda Işın Kılıcı

Durumu: Yok edildi

 

Darth Sidious ile yaptığı düelloda, ışın kılıcını kaybeden Yoda o gün canını zor kurtarabilmişti. İmparatorluk döneminde Jedi’lara ait her şeyin yok edildiği zamanlarda Yoda’nın ışın kılıcı da yok edildi. Gerçi Yoda’nın hikayesini iyi bildiğimiz için ışın kılıcına pek de ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz.

Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.