Üzüntünün Düşmanları: Uğur Böceği ve Kara Kedi

11 Aralık 2017

Hepimiz süper kahraman hikâyelerini severiz. Olağan üstü güçler, dostlarla yaşanan eğlenceli anlar, birilerine yardım edebilmek… Ama şunu da biliriz ki her süper kahramanın bir de kahramanı alt etmek isteyen bir zıttı vardır. Kötü adamlar!

Ama Mucize Uğur Böceği ve Kara Kedi yanımızda olduğu sürece korkmak için çok bir sebebimiz kalmıyor! Mucize: Uğur Böceği ve Kara Kedi lisede okuyan iki genç aslında. Ama tabii normal oldukları söylenemez. Marinette ve Adrien aynı liseye giden, ancak birbirlerinin süper güçleri olduğunu bilmeyen gençlerdir.

 Uğur Böceği ve Kara Kedi

Marinette her zaman neşeli olan enerjik bir kızdır. Arkadaşlarına yardım etmek onun birinci önceliğidir. Süper gücünü kullanarak Uğurböceği ‘ne dönüşür ve bu güçlerini yine iyilik uğruna kullanır. Adrien ise büyük bir moda markasının sahibi olan babası nedeniyle her zaman bir şöhret içinde büyümüştür. Bu nedenle kendini özgür veya rahat hissedemez hiçbir zaman. Ancak süper güçleri ile Kara Kedi’ye dönüşünce dilediği gibi gizli bir hayat sürebilir. Birbirlerini okulda sadece arkadaş olarak tanıyan Marinette ve Adrien ne zaman süper kahraman kostümlerine bürünseler beraber kötülüğe karşı savaşırlar.

Uğur Böceği ve Kara Kedi

Tabi sıra dışı süper kahramanlarımızın kötü adamları da sıradan biri değildir. Hawk Moth, insanların üzüntülerinden beslenir. Üzülmüş olan insanların kötülüğe daha yatkın olduklarını düşünür ve onlara içine kötülük doldurduğu siyah bir kelebek gönderir. Kelebekler üzgün insanların bir eşyalarına tutunurlar ve içlerindeki üzüntüyü kötülüğe çevirir. Öfke ve nefret ile hareket eden insanlar da çevrelerine zarar verirler.

Üzgün ve içleri kötülük dolmuş insanları gören Marinette ve Adrien süper güçleri ile Uğurböceği ve Kara Kedi üzgün kişiyi ele geçiren siyah kelebeğin bağlandığı eşyayı yok ederek kötü büyüyü bozarlar. Büyü bozulduğunda ise siyah kelebek temizlenir ve huzura erer. Büyünün etkisinden kurtulan kişinin moralini düzeltmek ve onu üzgün halinden çıkarmak ise sıradan kişiler gibi gözüken Marinette ve Adrien’e düşer.,

Her ne kadar genelde gördüğümüz süper kahramanları olağanüstü kılan şey onlara bahşedilen güçler olsa da, bu gerçek hayatta çok da aynı değildir. Uğurböceği ve Kara Kedi bizlere süper güçleri ile maceralarını sunarlarken, diğer yandan normal bir hayat yaşamaya çalışan Marinette ve Adrien da bize hepimizin süper gücünü gösterir. Bu da tabii ki yardımseverliktir.

 Uğur Böceği ve Kara Kedi

Süper kahramanlar gibi olağan üstü güçlerimiz olmasa da, belki de onları kötülüğe sürükleyecek üzgün arkadaşlarımıza bizler de yardım edemez miyiz? Onları mutlu yapmak veya yapacakları kötü bir şeyden uzaklaştırmak da bizi kahraman yapmaz mı?

Madem öyle, kostümlerimiz olmasa bile gördüğümüz üzgün veya yardıma muhtaç kişilere yardım edelim! Onları mutlu ederken aslında kafamızda oluşturduğumuz siyah kelebekleri nasıl da uzaklaştırdığımızı fark edeceğiz. Ne dersiniz, belki de Marinette ve Adrien gibi herkesten gizlediğimiz süper kahraman maceralarımız olur bizlerin de?

Whatsapp SiparişHattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız WhatsApp Sipariş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.